Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi, pumi, uszkár vagy...

Mudi, pumi, uszkár vagy tibeti terrier? Ti melyiket választanátok? Miért?

Figyelt kérdés

Mindegyiknek megfelelő körülményt és foglalkozást tudnék biztosítani. :) alaposan utána néztem ennek a 4 fajtának, viszont választani nem tudok :D szívesen fogadok személyes tapasztalatokat, észrevételeket ;)


Előre is köszönöm



2017. jún. 6. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Uszkár vagy mudi. A többi számomra ronda.
2017. jún. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem a mudi nem olyan szép mit a többi.
2017. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Mudi. A többi nem tetszik.
2017. jún. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Vagy mudit vagy uszkárt. Mudi áll hozzám legközelebb, mert juhászkutyás vagyok, és őszintén szólva pumi szőrtípusa nem igazán tetszik, meg a vérmérséklete sem (valahol olvastam róla, hogy amolyan "juhászterrier"), mudiból ismertem egy párat és kedveltem őket. Az uszkárt pedig szintén azért, mert egy ismerősöm révén betekintést nyertem, milyen is a fajta közelről, és szimpatikus.

Az biztos, hogy mindkettő okos, élénk, foglalkozást igénylő fajta, le kell őket fárasztani agyilag is (ez mondjuk a pumira is elmondható).

2017. jún. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy neked mik a szempontjaid, de nekem mudim volt és imádtam. Ha bármi konkrét kérdésed van a fajtáról, írj. Egyébként a tibeti terrier és az uszkár sokkal könnyebben kezelhető, mint a pumi és a mudi.
2017. jún. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Szintén mudi vagy uszkár, mert a felsoroltak közül ezzel a kettővel lehet a leghatékonyabban dolgozni, esetemben agilityzni. :)

Egy igazi mudit nem lehet elhagyni, nagyon gazda centrikus és nagy benne a teljesíteni akarás és ehhez egy viszonylag nagy terhelhetőség is párosul.

Az uszkár pedig könnyen tanítható és iszonyú gyors, fordulékony és nem szőrözi össze a lakást. Cserébe viszont rendszeresen kell kozmetikushoz hordani, viszont ha te is szánsz egy kis plusz időt a szőrére, csodásan nézhet ki. Én pl teljesen beleszerelmesedtem a japánok teddy bear cut-jába, viszont ez egy igazán jó kozmetikust és a gazda részéről is sok munkát igényel.

2017. jún. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia kérdező! A legfontosabb szempont, hogy milyen életviteled van, mert az ahhoz legjobban passzoló természetű kutyát kell választanod. Az alaposan utánanézés mit jelent számodra? Olvastál róla az interneten, vagy beszéltél is tenyésztővel, vagy a felsorolt fajtákat tartókkal? Tibeti Terrier kérdésben mindenre tudok neked válaszolni,ezt a fajtát kevesen ismerik, mert kevés van belőle, nem túltenyésztett, nem beteges, hosszú életű fajta. Kimondottan társasági kutya, nem terrier, a többi fajtát is ismerem,(nem csak olvasmányok alapján :)) tehát viszonyítani tudok. Kérdezhetsz bármit.

[link]

2017. jún. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. :)


Hát elég sok helyen utánuk néztem: kutyás szakkönyvek, tenyésztők honlapja, standard, Magyar kutya című műsort is megnéztem YouTube-on (pumi, mudi) illetve kutyakiállításon alaposan megfigyeltem őket (a tibeti kivételével, mert ő nem volt) Úgy gondolom mindegyik tökéletes lenne számomra, egyelőre a mudi a favorit. Egy összehasonlítást (saját tapasztalat szerint) szívesen fogadnék. ;)

A jelenlegi sorrend:

1. Mudi

2. Uszkár

3. Tibeti terrier

4. Pumi


A pumi esetében a terrier vér miatt vannak kétségeim. A tibeti és uszkár esetén pedig a szőre a negatívum (mondjuk biztos rövidre nyiratnám, de akkor is alapos gondozást igényel gondolom. Vagy nem olyan macerás mint amilyennek tűnik?)

2017. jún. 7. 12:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyik rokonomnak mudija van, apunak uszkárja. A blue merle mudi gyönyörű, de a teddy bear (pont ilyen apué is) fazonu uszkár eszméletlen cuki ♥ A szőre kutya kozmetikust igényel ugyan az uszkárnak, de tényleg nem találtunk uszkár szőrt a lakásban sehol. Nagyon okos (elvileg 2. legokosabb fajta), szófogadó és ragaszkodó az uszkár. Ráadásul nemcsak kiváló agility kutya, hanem szarvasgomba kereső kutya is. Nem eszi meg, csak megtalálja. Az uszkár az a fajta, akinek megmondod mit akarsz és azt kapod vissza. Az óriásuszkár hatékony örző-védő is. A kisebb változatok viszont tovább élnek. A törpe akár 20 évig is. A mudi úgy láttam nehezebb eset. Nem ilyen alázatos.
2017. jún. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
# 7/9 vagyok, aki a Tibeti Terrier mellett kampányol. Alapjában a Tibetiknek nem kellene nyírni a szőrét, de a kutyakozmetikusok szaporodásával a Tibeti szőrének nyírása is elterjedt. Rendszeres fésüléssel karban tartható, csánkig érő szőre van. Nem hullajtja a lakásban. Mivel kettős szőrzete van, a fedőszőr felfogja az aljszőrt, emiatt kell időnként fésülni, elkerülendő a filcesedést, főleg a kamaszkori szőrváltáskor. Egyébként minden kutyának kell kezelni a szőrét, még a kínai meztelennek is :) Ami a legfontosabb, arról nem írtál, hogy "milyen célra" szeretnél kutyát, tehát mik az elképzeléseid a kutyával való életről? Hogyan tartanád, mennyit és milyen formában tudnál vele foglalkozni, a család hozzáállása a kutyatartásodhoz milyen, no és a szomszédoké? Kiállításon is akad Tibeti, de abból, amit ott látsz, még nem biztos, hogy teljes mértékben megismered a fajtát, mert egy kiállításra nevelt és felkészített "mosott-vasalt" TT nem biztos, hogy a hétköznapi reális látványt mutatja. De vannak havonta Tibeti Terrier Találkozók, ahol megismerkedhetsz TT gazdikkal, kutyákkal, kicsi, nagy, fiatal, öreg, kicsit és nagyon nyírott és szőrben hagyott, fiú, lány, ivartalanított és ivaros Tibetivel és a természetükkel.
2017. jún. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!