Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a németjuhás...

Mi a véleményetek a németjuhászokról?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne egy iskolai szorgalmi feladathoz kell választani egy fajtát és megtudni hogy mások mit gondolnak róla.

(Erre a kérdésre csak az válaszoljon akinek németjuhásza van.)

Akiknek van miért szeretik és esetleg vannak-e hátrányai?


2017. jún. 6. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Most épp nincs, de volt kettő, és 1 hónap múlva megint lesz.

A saját tapasztalatom az, hogy nagyon taníthatók, kiegyensúlyozottak voltak. Olvastam más véleményeket, hogy nehezen kezelhetők is vannak meg hasonlók, de nekem ők voltak a legszófogadóbbak.

2017. jún. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ még a végére én is veszek egyet😂
2017. jún. 6. 21:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyszerű fajta, univerzális munkakutya. Nekem külsőre is tetszik, bár ezek a pontyhátú, kiállítási (küllem) németjuhászok taszítanak, némelyik mozgása kimondottan borzalmas. Ez persze nem a kutya hibája. Sajnos a tenyésztésük nem jó irányba ment el, ez a népszerűség átka.
2017. jún. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédunknak van, ő szereti őket mert jól tanítható, fegyelmezett és házörzőnek is jó márcsak a kinézete miatt is.
2017. jún. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nagyon jó fajta, de csakis a munkavonalú az igazi német juhász. Az tetszik benne, hogy kitűnő munkakutya, ugyanakkor nincs őrült mozgásigénye. Persze sokat kell mozgatni, de nem arról szól az életed, hogy a kutyát szórakoztasd, mint pl egy malinois esetén. Kiegyensúlyozott, könnyen tanul. Domináns, de nem kell semmilyen különleges tudás a kiképzéséhez, egy kis határozottsággal egy kezdő is csodákat tud művelni vele.
2017. jún. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3# 5#


1-es vagyok.

Nekem is ez a véleményem, csak nem akartam ezzel kezdeni, mert a tenyésztők nekem ugranak, de én sem szeretem ezeket a süppesztett farúakat, ha egyre gondolunk. Olyanok mint egy ember aránytalanul rövid lábakkal. Legalábbis számomra.

2017. jún. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos rengeteg rossz idegrendszerű, félős, félelmi agressziós nj-t látni. És bár a többség szapis, de akadnak neves küllem tenyésztők kutyái közt is ilyenek.

Ha német juhász, akkor csak munka vonalú. Küllemben jó ösztönű és mellette jó idegrendszerű kutyák egyszerűen szinte már nem léteznek. Pláne ha már az egészséget is hozzátesszük, hihetetlen módon lecsökken a jó kutyák száma.

A munka vonalúak közt vannak nagyon jó egyedek, bár a betegségek ott is túl gyakoriak. De persze munka nj meg családi kutyának nem jó.

2017. jún. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: a munkások között is vannak olyanok szép számmal, akik megfelelnek aktív kedvencnek, családi kutyának. Pont ezért imádom, hogy ha kell, terroristákat fog el, ha kell, a gyerekekkel játszik a kertben (na persze nem ugyanaz az egyed).
2017. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem küllemvonalas 14 hónapos szukám van, akinek az agya felér egy munkavonalassal, ugyanis a tenyésztő munka célra is ad el és a szülők is dolgoznak, szóval inkább kevert (szerencsére ő nem az a nagyon süllyesztett).

Imád dolgozni, nagyon pörgős kutya. Hamar tanul és amit nagyon szeretek benne, hogy gondolkozik, ha úgy van kijavítja magát.

Kezelhetőségre nem a legkönyebb eset, ha kicsit kevesebbet dolgozok vele, akkor úgy érzi ő a főnök és kicsit "elszáll". elég domináns főleg kisebb/fiatalabb kutyákkal, de összességében ez kezelhető. 2 kutyasuliba járunk, és a későbbiekben sportolni szeretnék vele.

2017. jún. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!