Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kistestű kutyákat miért nem...

A kistestű kutyákat miért nem érdekli semmi?

Figyelt kérdés
A környékünkön rengeteg yorki(keverék) és havanese(keverék) kutya van. De ezeket a kutyákat nem érdekli semmi. Elmész mellettük kutyával, még csak rád se nèznek. Tudjátok, ez a tipikus "gazdi előtt bóklászik 3 méteres flexin". Jó, van 1-2 ideggyenge csivava meg yorki akik viszont úgy elkezdenek visìtva ugatni mintha nyúznák őket. Bezzeg a közép és nagyméretű kutyàk! Ők ha meglátnak akkor figyelnek, és jönnének oda baràtkozni. De a kiskutyàk kb lesz..arnak, ràd se néznek. Miért van ez?
2017. jún. 7. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Az a bajod,hogy meg vannak nevelve ?
2017. jún. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Mert normálisan viselkednek.
2017. jún. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az enyém pont hogy barátkozik minden emberrel(yorki,nem keverék),kutyákkal is tenné,csak mivel nem egy súlycsoport,rá se bagóznak.
2017. jún. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Meg volt a napi kistestű kutyákat szídó, álatalánosító kérdés. Ahogy látom az idegebeteg csivavázás is. Gratulálok. Annak a féregnek is, aki szerint a kiskutya nem kutya.
2017. jún. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát szerintem az a kutya nincs megnevelve, aki a gazdi előtt össze-vissza szambázik, és nem csak a màsik kutyára nem figyel, de a gazdijára sem. Rimànkodhat az neki, a kutya rá se bagózik.
2017. jún. 7. 18:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja ,hogy a gazdira se :D Ez esetben nem szóltam :) Amúgy nem tudom,a mi havanes-ünkre nem jellemző #1 vagyok
2017. jún. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy miért baj az, hogy a kistestű kutyák nem ugranak a nyakadba... Nem mindenki szereti a kutyákat, és azt se ha odamegy hozzá nyalakodni, "barátkozni" egy kutya. Ezt illik tiszteletben tartani.


Én is arra nevelem a kutyám (aki szintén kistestű), hogy ne másszon bele senki arcába. Egyrészt azért, mert mint írtam, nem mindenki szereti ezt, másrészt meg akihez odamegy/odamenne barátkozni, élből azzal kezdi, hogy felemeli a kutyát a magasba és elkezdi csókolgatni, ajnározni. Ettől ő megijed, mert sajnos már volt olyan hogy leejtették és eltört a lába... Ha meg szólok emiatt, még én vagyok a bunkó meg a sznob... Úgyhogy az a biztos, ha eleve oda se megy senkihez. Ettől persze sok dolog van ami érdekli és amit szeret.


Hozzáteszem, egyébként jól nevelt, póráz nélkül is gyönyörűen jön mellettem, és nem arcoskodik senkivel.

2017. jún. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy jól nevelt kutya közönbösen megy el egy ismeretlen járókelő mellett. Nem megy oda hozzá, de nem is fél tőle. Most komolyan az a bajod, hogy nem rád figyelnek? De mégis, miért figyelnének rád?
2017. jún. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem az a bajom hogy nem rám figyelnek. Hanem hogy a kutyámra se! A nagytestűek se jönnek oda hogy rögtön ugráljanak, de ők néznek és észreveszik hogy jééé itt egy fajtatàrs.
2017. jún. 7. 21:28
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne a kutyádra figyelnie egy másik kutyának ? Az ember gyereke sem rohangál el a szülőtől pl hazafele séta közben és nem lesi a gyerek, hogy az anyja helyett melyik másik gyerekre figyeljen. Egy normális kutya ugyanez. Idegen bácsihoz se menjen oda a gyerekem barátkozni, ahogy a kutyám se barátkozzon bármilyen idegennel. Ez nem tetszik a bácsinak ? Magasról tojom le. Nem biztonságos a kutyára nézve, ha minden emberben megbízik. Kutyában sem. Én már láttam nagykutyát kicsit széttépni. Hadd ne örüljek, ha kérés nélkül jön egy nagykutya az én kicsimhez. Ne másszom bele kérés nélkül az én aurámba se, mert ez pofátlanság. De még ha nem is akar senkit bántani a nagykutya, akkoris hagyja békén az én 6 kg kutyámat. Nem tud minden nagykutya szépen játszani ekkorával és az enyém megsérülhet. Akkoris, ha nem direkt bántja a nagy, hanem elszámolja magát és ráesik a kicsire vagy más baleset történik. Megint a gyerekes példával jövök : az 4 éves kislányom sem játszhatna 12 évesekkel körhintásat vagy kidóbosat.
2017. jún. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!