Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A hátam mögöt...

Mit tegyek? A hátam mögöt foglalkozik a kutyámmal.

Figyelt kérdés
Ikerházban lakok, az első udvar közös a szomszéddal de a hátsó udvarok külön vannak külön tulajdon. A kutyámat a hátsó udvaron tartom. A szomszéd feni a fogát a kutyára és próbál a közeléve férkőzni,etetni, nevelni. A mai napon amig pár órát távol voltám a kutyám állítólag kijuttot az utcára és ő volt a hős aki haza hozta. A hátsó kapun tolo zár van amit a kutya nem tud kinyitni. Mikor megtudtam mi történ kiprobáltam vele hogy kinyitottam a kaput, a kutya nem ment ki ugy sem hogy én az utcán pár házzal arrébb mentem hogy ne lásson. A szomszédnak szót fogas parancs szavakra is reagál ugrándozik neki ami furcsa mer csak nekem fogad szót és bizalmatlan az emberekkel. Amugy a többi szomszéd nem látta hogy a kutya elszököt volna az sem akinek a háza elől hozta haza. Gyanakszom hogy a távollétemben vagy a hátsó udvaromba mászkál vagy kicsalja a kutyát és neveli, játszik vele. Ilyrnkor mit tehetek? Már lakatot tettem a kapura dr mégis csak az én tulajdonon az állat és ha az utcán bóklászik az én felelősségem. Feljelenthetem? Mégid csak az én tulajdonom a kutya amit próbál kisajátitani és engedély nélkül simogat.

2017. jún. 8. 00:08
1 2 3
 1/23 Armstrong01 ***** válasza:
100%
Ha rajtakapod hogy bemegy a tulajdonodba és van bizonyítékod, akkor birtokháborításért feljelentheted. A kutyát meg vidd be magadhoz a házba ha tudod egy ideig.
2017. jún. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Sajnos a házban nem tudjuk tartani nagy testű, nincs hozzá szokva és nem kutya barát kialakitású sok baleset veszélyes dolog van számára. A szomszéd meg ki lesi hogy mikor megyek el itthonról pedig szoktam lesni ne hogy a kutya közelébe menjen.
2017. jún. 8. 00:44
 3/23 Armstrong01 ***** válasza:
100%
Hát ez esetben akkor még a kamera jöhet szóba, vagy beszélhetsz a szomszéddal(aki mindent le fog tagadni).
2017. jún. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Átláthatatlan kerítés telepítése vagy kamera megoldás
2017. jún. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

- Szerelj fel egy kamerat, es akkor latni fogod, mi tortenik otthon.

- Eljatszhatod, hogy elmesz otthonrol, de a valosagban otthon maradsz es fenykepeket csinalsz az ablakbol, amikor tortenik valami - vagy egy baratodat kered meg ugyanerre, mikozben te latvanyosan elmesz otthonrol, o ott marad es fotozik - kesobb tanuskodik.

- A kutyat magaddal viszed, vagy bezarod a hazba.

2017. jún. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Laptop kamerája/webkamera/telefon az ablakba is megteszi. Akkor menj el otthonról, amikor a szomszéd kint van a kertben, hogy lássa, hogy mész el. Amúgy ha ivaros a kutya, simán átugorja a kerítést, ha például egy tüzelő nőstény megy az utcán.
2017. jún. 8. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Kamerán gondolkoztam. A kutya ivaros kan de nem tud ki ugorni (2méter magas a kerítés és a teteje befelé levan kanyaritva hogy ki mászni se tudjon). Köszönöm a válaszokat szerint a kamera lesz a megoldás mer tagad mindent csak akkor bukik le mikor pánikol mer leszidom a kutyát hogy oda megy hozzá.
2017. jún. 8. 08:09
 8/23 anonim ***** válasza:
29%
Nem leszek népszerű, de szerintem magadban is keresd a hibát, necsak a szomszédot jelentgesd. Ha eleget törődnél a kutyáddal, akkor nem keresné a szomszéd társaságát és nem neki fogadna szót. Téged minősít, hogy a kutyád neked nem fogad szót, de a szomszédnak igen.
2017. jún. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
46%

Utálod azt a szomszédot?

Mert ilyen felállásban a kutyádnak csak előny, hogy amikor nem vagy otthon, van, aki foglalkozik vele. Ha tanítja, az miért is baj? Az etetést pedig meg lehet beszélni.

nekem az jön le a kérdésedből, hogy félsz, a kutyád a szomszédot válassza gazdának. Ez pedig butaság, mert nem így lesz.

2017. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
23%

Látom a pontozásokból, hogy nagyrészt nyerő az "én kutyám, az én tulajdonom, másnak semmi köze hozzá" .

Holott a kérdező szomszédja "csak" foglalkozik a kutyával. A kutya pedig a kérdező leírása szerint még élvezi is.

A kérdező is kb ilyen szinte van: "Mégid csak az én tulajdonom a kutya amit próbál kisajátitani és engedély nélkül simogat."

Miért nem lehet kompromisszumot kötni?

2017. jún. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!