Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Babéziás a kutyám....

S. O. S Babéziás a kutyám. Fel fog épülni?

Figyelt kérdés
3 napja kiszedtem a kutyámból egy kullancsot ami megszivta magát.Folyamatosan védekeztünk kullancs ellen Frontline Tri Acttel.Ma reggelre 9 xer hányt levert volt.Irány a doki.Az orvos mondta hogy tud Babézia, de mivel kistestü igy nála csak a hányás jelentkezik.Láza nem volt.Kapott 7 db injekciot.A szurik után nyáladzott hényt még...mostmár iszik nem jön ki belöle, de levert kóvájog...látom nincs jol.Holnap kell visszamenni.Az orvos szerint fel fog épülni de akkor miért van most rosszabbul.Szerintetek? Aggodom

2017. jún. 8. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Ne aggódj, biztosan felépül!:) sajnos most pár napig lehet kicsit bágyadtabb lesz, de rendbe fog jönni:)
2017. jún. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Nagy sokk volt ez az apró szervezetének. Tuti jobban lesz, csak ki kell pihennie magát.
2017. jún. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért én azt mondom, kérj egy vérvizsgálatot is. A közelmúltban két kutyáról is tudok, akiket félrekezeltek, mert a babéziának van szezonja, és nem is foglalkoztak más lehetőséggel.
2017. jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
21%
menjél állatorvós hoz csináj teszeteket
2017. jún. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyusom kétszer küzdött már meg ezzel sajnos. Egy hétig még bággyadt volt, de azért mindkenképpen jobb állapotban volt, mint az elején. Alig evett, ivott, feküdt egész nap. Majd napról napra javult. 8-9 napba beletelt mire újra a régi, vidám kutyus lett 😊😊
2017. jún. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon aggodom és idegesit h védekeztünk is ellene....:( inni iszik a kutyus de látszik gyenge :( hányás megszünt már délelött
2017. jún. 8. 15:42
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem!

Ha kiszedtétek a kutyusból a kullancsot, akkor lehet, hogy nem is babéziás, hanem valami más baja van. Mivel sugalltad az orvosnak a babéziát, ezért lehet, hogy rábólintott.


A babézia ELSŐ TÜNETE A MAGAS LÁZ!


Mielőtt totál félrekezelik a kutyádat, keress fel egy JÓ állatorvost, aki vért vesz a kutyától, mert a babéziát nem lehet ránézéssel megállapítani, még az is lehet, hogy nem is babéziás a kutyád!

A vérvétel mindenre választ ad, de ne húzd az időt, mert el fog pusztulni a kutyus!


Nos, ez a babézia és te nem ezeket a tüneteket írtad le:

[link]

2017. jún. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Babéziás?

És mindezt vérvétel nélkül???... úgy hogy láza sem volt?

Ez több mint érdekes!


"... tud Babézia, de mivel kistestü igy nála csak a hányás jelentkezik.Láza nem volt."


Mondjuk életemben nem hallottam még ilyen diagnózist!

2017. jún. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem a kutyusom 14 volt, mikor babéziás lett, szépen felépült, de eltartott egy pár napig. Eőször csak ivott, később már evett is szerencsére. Azt viszont én sem értem, hogy lázat nem mért, és vért sem vett? Akkor honnan állapította meg?
2017. jún. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kapott imizolt is. Attól lehet hányás, rosszullét az injekció után.

a 7 szuri kicsit soknak hangzik. Nem írattad be az oltásijába, miket kapott? Egy gazdának mindig tudnia kell, az orvos miket nyom bele a kutyájába.

2017. jún. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!