Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy huskyt. Tudom a...

Szeretnék egy huskyt. Tudom a jellemzőit. Viszont pont ezért aggódom, mert gimnazista vagyok és a szüleim sincsenek sokat otthon. Reggel illetve este tudnék csak vele foglalkozni. Elég lenne-e? És nem szeretném beengedni a lakásba, ez probléma?

Figyelt kérdés
(Tapasztalt husky gazdikat kérdezek elsősorban és parasztok kíméljenek!)

2017. jún. 8. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
De ha tudod, hogy nem lesz elég időd foglalkozni vele, miért kell?
2017. jún. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kevés neki, szét fogja szedni az udvart mire hazaérsz. Az nem akkora gond ha nem engeded be, bár melegben biztos meghálálná ha hűsölhetne a hideg kövön.

Szerintem ne vágj bele így ha kételkedsz, mert ez egy nagyon mozgásigényes fajta, kemény mozgatásra van szüksége a fáradáshoz, különben rombol, vonyít stb.

2017. jún. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

És ha egy parasztnak van huskyja, az se írjon ? A tököm kivan, hogy szitokszó lett a paraszt. Miért baj, ha valaki mezőgazdaságból él ? Nem tudom ki találta ki, de rohadjon meg.

A kérdésre válaszolva pedig : NEM, NEM ÉS NEM !!! Eleve nem való egy husky kiskorúnak, nemhogy még el is hanyagolja. Egy szánhúzó kutyának nagy mozgásigénye van. Ha unatkozik, akkor szökik. És elhiheted, hogy ez a jobbik eset. Ha nem tud kiszökni, akkor felássa a kertet és / vagy szétszedi a lakást. A te esetedben a kertnek lenne annyi. Mi a francnak egy szánhúzó kutya olyannak, aki nem ér rá vele foglalkozni ? Minden kerti kutyával illene sétálni, de a huskynak a séta kevés. A napi 3 is, nemhogy a 2. Ne a kinézet alapján válassz kutyát. És gyereknek való fajtát válassz.

2017. jún. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hozzáteszem nem díszkutyát akarok, úgyhogy kedves mezőgazdász barátom nem nem foglalkoznék vele, csak annyit foglalkoznék vele amennyit egy suliba jaró gyerek tud,de tudd a felnőtt sincs otthon egész nap. De ettől függetlenül azért köszönöm.
2017. jún. 9. 10:54
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi a véleményetek a beagleről?
2017. jún. 9. 11:03
 6/9 anonim ***** válasza:
A beagleről majdnem ugyan ez a véleményem, erős kezet igényel mert vadászkutya, ugyanúgy, sőt, lehet jobban tönkretenné a kertet mire hazaérsz. Nagyon idegesítően tud ugatni, szétszed mindent ha nincs megnevelve és rendkívül makacs, profi kutyásoknak is kihívás a nevelése és lefárasztása.
2017. jún. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amíg nincs elég időd egy kutyával foglalkozni, addig nem javasolnám. Főleg, hogy gimi után valószínűleg tovább is tanulnál, akkor meg még kevesebb időd lesz, a szüleid nyakán pedig nem hagyhatod a kutyát.


A másik pedig, ha már ennyire fajtatiszta kutyára vágysz, nehogy szaporítótól merj venni! Csakis tenyésztőtől, az pedig nem kevés pénz.

2017. jún. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen csak tenyésztőtől venném.
2017. jún. 10. 09:57
 9/9 anonim ***** válasza:
33%

De miért fontos, hogy az a szerencsétlen kutya fajtiszta legyen? A keverék talán nem kutya? Amúgy az egyes fajták tipikus betegséghajlamai miatt kifejezetten előnyösebbek.

Persze ha neked státusszimbólum kell... Akkor inkább vegyél egy ájfont, és azt sétáltasd reggel és este, amikor ráérsz, csak mert a kutya nem játék, még akkor sem, ha lehet VELE játszani.

2017. jún. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!