Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell egy nagytestű...

Hogyan kell egy nagytestű kutyát helyesen kézbe venni/ felemelni/autóba rakni?

Figyelt kérdés
35 kg körül van a súlya, golden retriever nagyságú. Van egy bizonyos helyes tartás, ahol oldalról kell felemelni, de sehol sem találom az interneten. Az, ahogy most emelgetem, rossz. Neki is, nekem is nehéz így. Hogy miért kell emelgetni? Elég magas az autóm hátulja, nem tudna maga beugrani (max, ha végigkarcolja a lakkot :) ). A kérdéshez visszatérve, tudnátok erről a helyes emelésről képet mutatni?
2017. jún. 9. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:

"Elég magas az autóm hátulja, nem tudna maga beugrani"


Miért, beteg?

A pitem, amelyik ugye méretre kisebb, az 1,2 méteres kiskert kerítését is simán átugorja, ha be akar menni.

Egy egészséges (közepes/nagytestű) kutyának nem probléma egy magasabb autóba történő beugrás.


Amúgy a mellső lába mögött és a hátsó előtt benyúlsz, és megemeled a hasánál.

2017. jún. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ez és ehhez hasonló szerkezetek? [link]


Egyébként ha az emelésnél maradsz a mellkasánál és a fenekénél kell oldalról áláfogni úgy, hogy te meg nem derékból emeled, mert az úgy kinyírja a derekadat.

2017. jún. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valami anyaggal beugráskor leteríted az autó hátulját. Nem lesz karc.
2017. jún. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem, szerencsére nem beteg. Biztosan be tudna ugorni (a 1,5 m magas gangról szokott leselkedni az utcára), de ezt én nem akarom :)

a kutyarámpát meg nem használná, ismerem :)

ha jól értelmeztem, akkor úgy kell helyesen felemelni, hogy a két kinyújtott kezeim közt nincs lába, csak a kezeimen kívül. Na, ezt jól megaszontam :) remélem, azért érhető így is.

2017. jún. 9. 10:01
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tedd az első két lábát a csomagtartó szélére, aztán emeld meg hátulról a másik kettőt, így neked se kell egyszerre az egész kutyát megemelned és neki is kényelmesebb.
2017. jún. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem úgy megemelni a kutyát, hogy a mellső és hátsó lábai között, mert a labrador eléggé "fejnehéz". Én akkor szoktam emelni, amikor kiveszem a kocsiból, mert a kemény talajra fejjel előre leugrás nagyon terheli az ízületeket, befelé viszont ugrik. Én úgy csinálom, hogy az egyik kezemmel a hátsó lábai előtt, a másikkal meg benyúlok a két mellső lába között a mellkasa alá.
2017. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
11:14-es, ez így még jobb ötlet. Tegnap hasonló módon próbáltam megemelni, de felmerült bennem a kérdés: így nem nyomom meg a hasát?
2017. jún. 9. 11:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem. Arra figyelj, hogy stabilan fogd és ne hátból, hanem derékból emeld fel. Leguggolsz mellé, szügyénél-fenekénél megfogod, és közel tartod a mellkasodhoz. Ne úgy emeld meg mint egy macseszt vagy egy nyuszit.

Én így emeltem meg, mint ahogy az első ábrán láthatod:

[link]


Nekem egy 38 kilós német juhászom van, és a az állatorvos mutatta így, mikor fel akartam tenni az asztalra.

2017. jún. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2017. jún. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Gevox válasza:
Szükség lett volna nekem is egy kis segítségre, de sajnos egyik link sem működik!
2019. szept. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!