Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki próbálta már a lézerkez...

Valaki próbálta már a lézerkezelést? Ha igen, bevált?

Figyelt kérdés

2017. jún. 10. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Lézerrel számtalan sokféle kezeléseket szoktak csinálni. Létezik amikor lézerrel műtenek de van olyan soft-lézer fény, ami pl. csökkenti a gyulladást és az ödémát. Lézerrel kezelnek szőrtüszőket, hogy ne nőjön ki a szőr. kezelhetik a szaruhártyát a szemben vagy a retinát oda süthetik vele annál akinek retina leválása van.

Számtalan sokféle kezelést és gyógyító beavatkozást lehet elvégezni lézerrel!

2017. jún. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de én is tudom mire való a lézer.

Arta vagyok kíváncsi, hogy aki próbálta már, bevált-e nekik.

2017. jún. 11. 13:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Melyik féle kezelésre gondoltál?

Van az úgynevezett soft lézer. Az teljesen biztos, hogy jól működik. Arról azt érdemes tudni, hogy még az 150-es években Fenyő Márta fizikus kísérletezett a vörös színű (ha minden igaz és hihetek a KFKI-ban dolgozó lézerfizikusnak Horváth Zolinak), akkor He-Ne lézerrel kísérletezett annak idején a fizikusnő és próbálgatta a nem pontszerű lézer fény különböző hatásait, pl a biológiai hatását is.


Azt fedezte fel, hoyg a sebek gyorsabban gyógyultak a fény hatására. A gyulladásos szövetek hamar megnyugodtak és megindult, felgyorsult a sejt regeneráció.


Aztán kísérletezett tovább, hogy a lézer fénynek melyik tulajdonsága okozza a gyors sejt regenerálódást, a fény koherens viselkedése vagy a polarizált mivolta, vagy a színe, a hullámhossza.


Rájött, ha egy lineáris polarizációs szűrőt tett egy kutyaközönséges fényforrás elé, annak is gyógyító hatása lett. Aztán épített ilyen lámpákat és szabadalmaztatta az elvet. Azóta már nagyon sok néven és különböző árakon lehet kapni ilyen "gyógyító lámpákat". Bioptron, Evolita és még kismillió különböző néven gyártják és mind működik, úgy mint a fizikusnő első lézeres kísérleténél.


A Zepternél árulják ezt 250.000,-Ftért és a Médiamarktban 50.000,-Ftért, de láttam már amikor valaki 35.000,-Ftért vett valahol ilyent.


Na én nem adtam érte ennyit, hanem vettem az egyik használt fotós boltban 3.000,-Ftért lineáris polarizációs szűrőt. Egy erős fényű ledes reflektorral átvilágítok a szűrőn és kész is a gyógyító fényem.


Egyszer jöttem le a hegyekből éjszaka, erős fényű fejlámpával egy társasággal és nagyon mentek az előttem lévők. Nem akartam lemaradni és jobban nyomtam lejtőnek lefelé a bicajt, mint azt egyedül tettem volna ezért közben estem egy hatalmasat.

A könyökömről lejött a bőr és mivel jól megütöttem, nagyon hamar feldagadt akkorára a könyököm, mintha egy fél zsemlét tömtek volna a könyököm bőre alá.


Onnan kb még 20 km-t kellett hazáig tekernem és itthon láttam meg csak igazán, mekkora hatalmas buci lett a könyökömön.


Gyorsan előkerestem a lineáris polarizációs szűrőt és a fejlámpát használtam fényforrásként, amivel korábban az éjszakában világítottam az utat.


Kb 10-15 percig megvilágítottam a duzzanatott és közben éreztem egy érdekes furcsa bizsergő érzést és mint ha kicsit megkönnyebbült volna a duzzadt könyököm. Aztán megnéztem a tükörben és lám, lement a duzzanat a lele alá, a negyedórás megvilágítástól.

Aztán fél óra kihagyás után megint megvilágítottam talán negyed óráig és ettől már annyira lemet a duzznat, hogy alig látszott belőle valami, nyilván a seben kívül.

A harmadik ilyen kezeléstől már teljesen eltűnt a duzzanat.


Erről korábban nagyon sokat olvastam és megtanultam a használati időket és azt is, hogy 10-15 perces kezelésnél hosszabb, nem gyógyít jobban, sőt ellenkezőleg.


Két kezelés között legalább fél-egy óra kihagyást kell tartani a jó hatás eléréséhez.


A kezelési idő min. 3-4 perc, aminek már hatása van.


A besugárzó optikai teljesítménynek 5 milliWatt fölött kell lennie négyzetcentiméterként.

Ez az az optikai fény teljesítmény, ami fény formájában kilép a fényforrásból és nem a fémnyforrás /lámpa/ felvett teljesítménye.



Aztán vanak a műtétekhez használatos lézerek, aminek a fókuszba vetített infra fényével el lehet párologtatni a szétválasztandó szöveteket miközben a véredények /erek/ vérzését is csillapítja a termikus koagulációs hatásával. Vagyis kicsapódnak a sebnél a fehérjék és ez el is zárja a kapilláris ereket.

Nyilván működik ez is.


Aztán vannak a szemészeti lézerek, amivel a szaruhártyán a szemlencse külső széleinél kis hegeket hoznak létre, amivel megváltoztatják a szem geometriáját kis mértékben, ezzel módosítják a szem fókusz távolságát és el lehet dobni a szemüveget.


A szemfenéken léteznek olyan betegségek, aminél a retinát, az ideghártyát le kell rögzíteni a szem hátsó oldalára, he netán felemelkedne. Ezt is lézerrel végzik el.


A rosszul kezet cukorbetegeknél a szembe kialakuló proliferatív retinopátiában, kórosan benövő ereket is lézerrel égetik meg, hogy ne okozzon végleges vakságot. Ezzel kisebb részeken kiesik a látás, de a látótér többi része megóvható.


A szájban a nyálkahártya elfajulásokat is lézer impulzusokkal kezelik. Leégetik a legfelső réteget, de ez nem vérzik, mivel a lézer hője, miközben elpárologtatja a legfelső élő réteget, az ereket azonnal ezzel le is zárja, Utána a felület gyorsan gyógyul.


Lézerrel hámlasztanak arcbőrt, hogy a régi megvastagodott ráncos réteg lejöjjön és alatta a fiatalabb bőr már feszesebben fog megújulni.


Arcon a sok apró vörösen látszó felületi kapilláris ereket el tudják tüntetni lézerrel.

[link]


Sebészeti lézerrel irtanak (elpárologtatnak) szemölcsöt is.


Mit mondjak még.


Nagyon sokrétű alkalmazásai léteznek a lézer fénynek.

Van ahol a gyors és intenzív hő hatását hasznosítják és van ahol éppen a lágy lézer fény, ami nem okoz semmilyen sérülést, annak a sebgyógyító hatását hasznosítják.


Ezért mondom, hogy nagyon sok alkalmazási módja létezik a lézernek.

2017. jún. 12. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

jav.: "Arról azt érdemes tudni, hogy még az 150-es években Fenyő Márta fizikus kísérletezett..."


Ez helyesen '50-es években (1950 környékén)...

2017. jún. 12. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ, nagyon hasznos volt! :)

Soft-laser terápiát alkalmazunk, porckorongsérves kutyánál.

2017. jún. 12. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!