Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire van szüksége? Milyen...

Mire van szüksége? Milyen tápok a jók?

Figyelt kérdés
Kapni fogok egy 1éves yorki kutyát, életem első kutyája lesz. Ha írnátok nekem tanácsokat azzal kapcsolatban hogy mire van szüksége stb akkor megköszönném

2017. jún. 10. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Arra van szüksége, mint a legtöbb kutyának, általánosságban.

Ha lakáskutya, minimum 3, de inkább négy sétára, ebből kettő hosszabb, minimum egyórásra. Ha kertinek szánod, akkor azon kívül, hogy teljes mértékben nem lehet a kertben, mert télen pl fázik, napi egy séta minimum.

Szüksége lesz etető és itatótálra, egy jó pórázra, ami lehetőleg nem flexibilis, nyakörvre vagy hámra. Saját fekhelyre, még akkor is, ha az ágyadban fog aludni.

Tápból adult minire, attól függ, hogy milyen árkategóriát engedhetsz meg magadnak, bár a yorkie etetése nem egy anyagi csőd. A Brit, Acana, Orijen, Real Nature, Josera mind jó tápok, a Pedigree, Friskies és társai nem azok.

A fajtát kozmetikáztatni kell bizonyos időközönként, körülbelül három havonta, de ebben nem vagyok biztos. Vehetsz neki tetszőleges játékokat, fésűt, sampont, ilyeneket.

Évente kell oltani egyszer veszettség ellen, és kapnia kell kombinált oltást is. Élősködők ellen védekezni kell, ez lehet nyakörvvel, spot onnal és tablettával is.


Foglalkozás szempontjából, mivel terrier, sokat kell vele foglalkozni, kicsit makacs, de általánosságban könnyen tanul. Ügyeskedhet agilityben, ha van hozzá kedvetek.

2017. jún. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jó tápok: Brit Care, Brit Premium, Carnilove, N&D, Ecopet, Cibau, Select gold, Real nature, Applaws, Taste of the Wild...
2017. jún. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!