Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El fog menni a kutya ha nem...

El fog menni a kutya ha nem adok neki enni? Vagy ponthogy adjak?

Figyelt kérdés

Ma bicegtem haza a boltból (fáj a hátam, lábam) és mellém csapódott egy kis kajla kutya. Se nyakörv se semmi nincs rajta. Hazáig követett, most itt mászkál lent, nem megy el. Ha nem adok neki enni akkor elmegy egy idő után? Vagy adjak neki valamit és ha tele a hasa akkor megy tovább?

Gondoltam rá, hogy kihívom az állatorvost olvasson egy chipet, de nem akarok 5000Ft-ot fizetni valaki kutyájáért.



2017. jún. 11. 12:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Ki mondta, hogy fizetni kell az állatmentésért???

Keresd meg neten a hozzád legközelebbi állatmentőket, és kimennek leolvasni a chip-et. Ha bizonytalan vagy, kérdezd meg, hogy kerül-e valamibe, de kizártnak tartom. Nem bírom már ezt a hozzáállást, hogy majd lekopik szegény. Ezért vannak a szervezetek, de mindenki fél felhívni.

2017. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha te megfogod és beviszed a rendelőbe akkor nem kérnek érte semmit. De pl ha az én orvosomat hívnàd ki, ő nem kérne érte semmit. De hívhatod az állatmentőket is.
2017. jún. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Már miért kellene fizetned az állatorvosnak azért, hogy leolvassa a chipet? Legalább egy állatmentő szervezetnek szólj!
2017. jún. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem is az állatorvost hívjuk ilyenkor, hanem a legközelebbi menhelyet, állatmentőt, gyepmestert, ezért vannak. A minap én is találtam egy kutyust, és nem rögtön a gyk-n kérdezősködtem, hanem felhívtam a helyi állatmentőket, és bár bele telt pár órába míg volt idejük ide érni, de ide értek. Addig beengedtem hozzám az állatot. Nekem is fáj a lábam amúgy. Azért követ, mert segítséget remél.
2017. jún. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Majd mindjárt körbe nézek, de itt biztos nincs állatmentő egyesület. A lakásba nem engedhetem be. Szóval ha több óra amíg ide érnének akkor már biztos elmegy.
2017. jún. 11. 13:02
 6/17 anonim ***** válasza:
Ezek után nehogy elfelejtsem lesz@rni az éhező embert az utcán.
2017. jún. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Szinte minden megyében van minimum egy állatvédő egyesület vagy menhely... Nézz utána a neten, facebook-on.
2017. jún. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Körmend 15 perc, de ott nem találtam menhelyet, Szentgotthárd 30perc kb, ott találtam, de nem csörög ki :/
2017. jún. 11. 13:19
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
Tapasztaltam, hogy az ilyen helyeken sokszor kell próbálkozni. Vagy épp etetnek, vagy takarítják a kenneleket, vagy az állatmentők épp mentenek, nehezen veszik fel sokszor. Addig is fotózd le, oszd meg a facebookon ha van neked, azt is érdemes, mert én volt, hogy azon keresztül találtam meg a gazdit. Lényeg, és könyörgöm érte, hogy ne menjünk már el ilyenek mellett. Amit tudunk tegyük meg. Adj neki enni, ha kicsit is a szíveden viseled, mert ha tovább is áll, nem biztos, hogy jobb szerencséje lesz. Embert sem hagyunk az utcán, hogy majd észreveszi más. Te láttad meg, téged talált meg, próbáld megtenni amit tudsz.
2017. jún. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Próbálok neki ledobni valamit, de már nem látom itt. Mondjuk az is lehet, hogy átment a ház másik oldalára. Itt szoktak amúgy kóborkutyák lenni, de most Áprilisban volt ebzárlat aztán sok kóbor kutyát elvittek szerencsére. Már ilyen falkákba verődtek szinte.
2017. jún. 11. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!