Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni a bolhanyakörv...

Mit tudok tenni a bolhanyakörv lelógó részével?

Figyelt kérdés

Forestót vettem neki amiről ugye tudni kell hogy csak két fajta mérete van: 8 kg alatti és feletti. Na az én kutyám 30 kg ergó a nagyot kapta. Viszont mivel viszonylag vékony a nyaka, egy jó 15 cm-nyi rész lelóg/túllóg a nyakörvről. Gondolom értitek hogy mire gondolok. Kaptam hozzà nyakörvdíszt, de az nem tartja meg. Próbàltam madzaggal hozzákötni a lelógó részt, de az se tartja meg. Levágni nem akarom, sőt nem is szabad, mert akkor veszt a hatóerejéből.

Mivel rögzíthetném a lelógó részt? A kutya szinte minden nap jàtszik màs kutyàkkal, szóval fontos hogy biztonságos legyen.


2017. jún. 11. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Pontosan ez a baj velük, nem biztonságos akárhogy próbálkozol. Kutya, macska könnyen fennakad és megfojtja magát. De ha ragaszkodsz hozzá mikor ilyen szuperek a spot-onok akkor fúrd ki a lifegő rész végénél és kapcsold össze egy kicsi kulcskarikával.
2017. jún. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb védekezés a tablette. Nem folytja meg magát a kutya, nem ázik le, mint a spot-onok (az én németjuhászom kb 2 naponta pocsol a kis medencéjében) és sokkal komplexebb védelmet adnak. Én a NexGuard Spectrát veszem mind2 kutyámnak igaz nem olcsó, de véd kullancs, szívféreg, bélféreg és bolha ellen, amit szerintem egy nyakörv/spot on se tud.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: esetleg ha levágod és pl csak 2-3 centi mard?

Vagy egyik ismerősöm pl belevarja a textil nyakörv belsejébe és akkor olyan hosszúságúra vágja, ami pont a rendes nyakörv mérete.

2017. jún. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is Foresto van, mi gyorskötözővel rögzítjük:)

2017. jún. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Már bocs, de ha a lelógó részt ami hozzá se ér a kutya bőréhez levágja valaki miért csökkenne a hatásossága? Egyébként meg pont ezt írja a használati utasítása is ami a dobozban van, de a neten is megtaláltam 1 perc googlizással:


[link]


idézet a fenti honlapról (mint látható ez a gyártó honlapja), ott még kis ábrák is vannak:


"A Foresto bolha -és kullancs nyakörv felhelyezése kutyáknál:

...

5. Vigyázzon arra, hogy ne legyen túl laza a nyakörv, mert könnyen kibújhat belőle a kutya.


6. Ha megfelelő a nyakörv szorossága, a nyakörv túllógó részéből csak 2 cm-t hagyjon meg, a többit vágja le."


Tehát pont azt írja a gyártó is, hogy le KELL vágni a felesleget. És ezt a gyártó írja, tehát nem tudom honnan vetted, hogy "sőt nem is szabad" mert a gyártó előírása, hogy le kell vágni.


Amit még tudni kell a Forestorol, hogy úgy hat, hogy a hatóanyag a kutya bőrébe kerül és ott fejti ki a hatását (de a fent linkelt oldalon pontosan leírják, hogy hogyan működik).

2017. jún. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne levágni. Vágd le nyugodtan a lelógó részt.
2017. jún. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!