Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bevásárlólista vizslának?

Bevásárlólista vizslának?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nemsokára megérkezik a magyar vizsla kölyök kutyus,és tudom,hogy milyen felszerelés kell neki,csak azt nem milyen fajta.Így vagyok a kutyatáppal,a kefével,a bolha,szúnyog és kullancs írtóval stb.Ja,és eddig az Eukanuba kölyöktápot nézegettem nagyon,de abból is annyi féle van,nem tudom melyik enne jó egy 7-8 hetes magyar vizslának...Első kutya lessz,így nem vagyok túl tapasztalt a márkák terén.

2017. jún. 11. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Tápból a tenyésztő ad a kutyával együtt valamennyit, eleinte azt kell adni neki, amit eddig kapott. Ha váltani szeretnél, akkor fokozatosan kell 1 hét alatt kb., keverve az új tápot a régivel.

Jó tápok pl. Acana, Taste of the Wild, Real Nature, Platinum, Brit Care. Persze most még kölyök változat mindegyikből.

Kefe nem nagyon kell még.

Bolha-kullancs-szúnyog elleni szert az állatorvossal beszéld meg.

2017. jún. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először is abból kérj, amit a tenyésztőnél kapott. Ha hirtelen váltasz, könnyen hasmenés lehet a vége (ez még a környezetváltozás miatti stressztől is összejöhet). Aztán keress valamit, ami neked szimpatikus. Jónak tartják a Brit Premiumot, az Acanát, az Orijent, középkategóriás, de elfogadható a Happy Dog (abból nekem a Baby tetszik, amit 5 hónapos koráig kaphat, a Junior már nem feltétlenül). Kiemelkedően magas a hústartalma a Real Nature wildernessnek, de pl. az én kutyámnak hasmenése lett tőle:( Majd meglátod, nektek mi válik be.
2017. jún. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tudom a ezt a dolgot, hogy előbb a tenyésztő ad tápot.Azt a 3 évet, amit a kutyáért való ,,küzdelemmel'' tölöltöttem,utánaolvastam mindennek,nyugi:)
2017. jún. 11. 19:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztő ad vagy kérjetek egy kis kaját. Érdemes egy darabig azt adni. A hirtelen tápváltás,új gazdi,új környezet egyenlő egy jó kis hasmenéssel vagy bélgyulladással. Szóval első körben olyan táp amit a tenyésztőnél evett aztán majd szépen lassan érdemes váltani ha esetleg vmiért nem jön be az a táp neked,pl drága,nehezen beszerezhető.


Nálunk is úgy volt,hogy tenyésztős táppal etette a tenyésztő a kutyusokat. Sajnos 15-20 kg-os csomagokban tudtam volna rendelni,de egy kistestű kölyök kutyának az szinte egy évig elég lett volna. Szóval így inkább nem. Kaptunk 1,5 kg-ot. Szépen kevertük az általunk választott táppal amúgy mi is eukanuba tápra váltottunk. Később pedig Pro planra.


Jó minőség Acana,Orijen,Real nature,Taste of wilde,Pro plan, Platinum, N&D, sokan etetnek Joserával vagy happy doggal ezek középkategóriás tápok, jók és nem drágák.

Nem tudjuk neked anyagilag mi fér bele.


Vizsla szőrre furminátort érdemes venni

KUllancs,bolha ellen foresto nyakörv jó asszem azt lehet kölykökre is,de ez ügyben inkább az orvossal kéne beszélni.

2017. jún. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ja, és a Happy&Fit táppal mivan?Azt lehet adni vizslának is?
2017. jún. 11. 19:47
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Szia:)

Nekem is vizslám van:) En tálból fémet vettem, könnyen tisztítható, igaz kicsit drága volt, de megérte, egyszer kell csak megvenni. Tapbol a Fitmin Dog For Life Bárány&Rizses tápot eszik, de szaraztap terén válogat, ezért majkremet is adok neki (400gr-os Lidlben 199Ft, szóval eleg vicces) Foresto nyakörvet használunk, ez jo kullancs es bolha ellen, vízálló. Ez is drága, de megéri:)

Most hirtelen ennyi, de bármilyen kérdésben írhatsz nyugodtan:)

Sok szerencsét:))

2017. jún. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsi ez lemaradt:

Most vettem kefét, az Aldiban, még nem használtuk, úgyhogy erről nem tudok véleményt irni (még)

2017. jún. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!