Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet komoly bajom?

Lehet komoly bajom?

Figyelt kérdés
Ma véletlenül megsebzett a kutyám a szájával az ujjamon, a körmöm mellett. Kicsit piros azon a helyen, de alig észrevehető. Veszettség elleni oltást 2012 óta rendszeresen kapja (akkor született).

2017. jún. 11. 21:32
1 2
 1/17 anonim válasza:
11%
Szerintem mindenféleképp menny be a korházba!!!! Ez nem vicc! Az ujjadon a körmöd mellett van egy érzö ideg ami a szivverésedet érzékeli , ha az elszakadt rohamosan veszitesz a sziv dobogásodon és igy az agyadba se kerül annyi vér.
2017. jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az ilyen kérdéseket hogy mit majrézik mindenki ilyen kis töpszliségeken. Akkor aggódj, ha egy idegen kutya úgy harap beléd hogy vérzik és ha nem kaptál öt éven belül tetanusz oltást és ha nem kapnál időben most sem, na akkor aggódj.


Egyébként most le, fertőtlenítsd le és annyi, két nap múlva nem fog látszani.

2017. jún. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tetanusz elleni oltást már régen kaptam, szerintem több mint 5 éve. Egyébként már mindegy, ha kimúlok, akkor kimúlok, majd elválik.
2017. jún. 11. 21:56
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan pl ha szálka megy az ujjadba akkor is ennyire beparázol? mert az h egy hangyafszanyi seb lett a körmöd mellett semmiben nem különbözik ettől... Ha nagyon aggódsz max tegyél rá betadine-t vagy propoliszt.
2017. jún. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Csak ám a kutyák szájában megannyi baktérium van.
2017. jún. 11. 21:57
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell lefertőtleníteni! Semmi bajod nem lesz!
2017. jún. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Elárulom kedves kérdező az ember szájában több baktérium található, mint a kutya szájában.
2017. jún. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
De tekintve, hogy felületi sérülésről van szó, elég ha otthon lefertőtleníted
2017. jún. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Még annyit elárulo, hogy nekem pl amég kisebb volt a kutyám nagyon durván vette el a jutalomfalatot és a körmöm mellett alapból kb minig kisebesedő ujjamat kb 100x felsértette (ki is vérzett). Néhány napig fájt, de többnyire elmúlt, fertőtleníteni is max a mélyebb sebeket fertőtlenítettem, de élek és virulok. Nem kell betojni sem burokban élni.
2017. jún. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudnád hogy nekem non-stop karmolás-harapás a kezem a kutyáktól-macskáktól-nyulaktól egyéb háziállatoktól az olykori ügyetlenségem miatt. Soha nem volt semmi bajom pedig ezek sokszor vérző mély sebek. Egyszerűen le kell fertőtleníteni és annyi. Pedig én is kb tíz éve kaptam tetanuszt, nem kell ennyire túllihegni az egészet. Ezért kéne a gyerekeket úgy nevelni hogy had rohangásszanak mezitláb csórén és essenek keljenek, akkor természetes lenne nekik az ilyesmi, nem ájulnának el egy pötty sebtől a körmük mellett.
2017. jún. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!