Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állandóan ugat a szomszéd...

Állandóan ugat a szomszéd kutya! (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Nem csak napközben, hanem éjjel is. Bármilyen hangot meghall, aztán legjobb esetben csak negyed órát ugat, de van, hogy megállás nélkül kisebb szünetekkel órákon keresztül... (Falun lakunk, házban, szembe szomszéd kutyája)

Már beszéltünk a tulajjal is, de ők azt mondják "nem tudjuk miért ugat, mert el szoktuk engedni", MEG A F...T. 1x láttam "elengedve" amióta itt lakunk, de akkor is pórázon volt. Mindig átkiabálok, hogy elhallgass, főleg akkor, amikor a gazdája kint van, de ez sem használ. Gondoltam kidobok egy petárdát éjjel, de nem akarok a saját kutyámmal és a többi kutyával az utcában kicseszni. CSUKOTT ABLAKON is áthallatszik... Nem tudom ők hogy tudnak aludni, anélkül, hogy zavarná őket. Ráadásul ilyenkor csak nyitott ablaknál tudok(tudnék) aludni. Olvastam valamit, hogy valami jegyzőnél kell jelentést tenni. Ez micsoda pontosan és hol találom meg? Mi mást lehetne még tenni? Fel akartam őket hívni éjjel, mert ugatott a kutya, de anyum nem adta oda a számukat. Még iskolába járok, és nem tudok napi 2-3 óra alvástól éber maradni az iskolában. Hazajövök és álmosan jövök meg, egész nap álmos vagyok. Beleőrülök már... Mit tegyek?

Nem veszek füldugókat, sem pedig ezt a sípoló dolgot, mint mondtam, nekem is van kutyám. Egyébként a kutya ilyen 20 méterre van tőlem. Boxer kutya, jó hangos... Próbáltam hangfalat is bömböltetni úgy, hogy az ablakban volt a hangfal, de ez fel sem tűnt nekik...



2017. jún. 11. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

"Gondoltam kidobok egy petárdát éjjel"

Mert civilizált ember módjára nem lehetne megoldani..


Ha elmúltál 18 akkor bemész a jegyzőhöz és írásban jelentést teszel ha nem akkor pedig megkéred anyukádat, hogy kísérjen el együtt jelentitek.

2017. jún. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom mit gondolsz. De ha már hónapok óta nem alszik rendesen az ember, akkor eléggé kiborult már :)
2017. jún. 11. 21:58
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

A jegyzőnél tehettek feljelentést aki kimegy megnézi és küld egy levelet,hogy te vagy a hülye mert a kutya csak jelző célzattal ugat!

Igazából ennyi!

Én is így jártamn...

Hozza kellett szoknom 2 kutya 24 órás ugatásához!

2017. jún. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Jegyzőnél kell bejelentést tenni írásban. Valószínűleg kimennek és felmérik a kutya tartási körülményeit (ha meg van kötve akkor felétek billen a mérleg mert ugye úgy tartani nem szabad) és egy hivatalos hang erősségmérő eszközzel fogják tesztelni mennyire hangos az ugatása. Sajnos ha nem halad meg egy bizonyos értéket nem fognak tenni semmit, de egy próbát megér.
2017. jún. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Elfelejtettem írni ,hogy nagyjából 2x2m ketrecben van! :(
2017. jún. 11. 22:18
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Akkor azért ugat a kutya mert be van zárva és nem foglalkoznak vele. Szerintem így sem tarthatják, szóval ezt is megemlítheted a jegyzőnek, hogy nem megfelelőek a tartási körülmények és ez miatt zavarja a nyugalmatokat. Egyébként mindenképp írásban tegyétek a bejelentést, mert különben nem foglalkoznak vele semennyit.
2017. jún. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Először is, igen, a jegyzőnél kell bejelentést tenni, írásban! A jegyzőt az önkormányzaton találod.

Ha nincs foganatja, akkor akár többször is, újra.

Ezenkívül érdemes lenne állatvédő szervezetekkel felvenni a kapcsolatot, mert amellett, hogy nem tudsz aludni, ahogy a kutyát tartják, az állatkínzás (lehet, hogy jog szerint nem, de valójában igen).

Boxert nem tartunk udvaron, semmilyen kutyát nem tartunk folyamatosan bezárva, 2×2 méteres helyen pedig végképp nem, ez törvénytelen is.

2017. jún. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Vigyél haza pár karót és látványosan aludj be a tanórák közben. Majd utána érdekelni fogja a szülőket is a kialvatlanságod...


Hiába is dobálnál be petárdát, a kutya attól csak még jobban fog ugatni. A gazdáját kéne bszogatni, hogy ne úgy tartsa a kutyát ahogy, akkor talán nem kattanna meg...


Amúgy nyugodtan lehet mondani a szomszédnak, hogy tilos így tartani a kutyát és fel fogjátok jelenteni ezért is, meg a csendháborításért is. Ilyenkor általában beijednek és elkezdenek csinálni valamit...

2017. jún. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A petárda dobást nem úgy értettem ,hogy a kutyához, hanem a szomszéd ablakához. :D De köszönöm még 1x a válaszokat, mindenki kapott egy zöld ujjat :)
2017. jún. 12. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!