Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mini yorkshire kutyust hogy...

Mini yorkshire kutyust hogy neveljünk?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy mini yorki kiskutyát ami 2017.04.10 én születet és 2017.06.10 én már megkapta az első oltását is

Tegnap a táskából kikerezkedet magától hogy neki wc kel menni de mikor haza hoztam és leraktam akkor már nem kéreszkedik ki erre hogy lehet majd megtanítani? Mert nekem még ez lenne az első yorkim és nem nagyon tudom


Tápot vettem neki pedigree be ásztatam neki vízbe és úgy megeszi de pontosan nem tudom hogy mikor lehet neki adni tasakos húsos kaját is

Meg már 2 hónaposan lehet fürdetni??



2017. jún. 11. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

NINCS olyan hogy mini yorkie. Gondolom akkor szaporítótól vetted pár húszezerért törzskönyv nélkül tudatlanul, azért tudták rádsózni úgy hogy "mini" yorkie. Azt tudnod kell hogy az ilyen mini kutyák tudatosan fejlődésben visszamaradott egyedek szaporításából születnek, korán elválasztják őket hogy cuki kicsik maradjanak és rengeteg egészségügyi problémájuk van.


Miért van táskában? Kutya nem a táskában való, nem egy mütyürke, nem oda való hanem sétáltatni kell miután befejeződött az oltási programja, addig vigyázni kell rá, mert fogékony a betegségekre.


A pedigrét most dobd ki, az egyik legsz@arabb minőségű táp csak agyonreklámozzák, konkrétan szeméttel eteted a kutyádat. Vegyél neki egy minimum közép, de inkább prémium kategóriás kölyöktápot, ezt add neki, persze nem ártott volna tudni mit evett a "tenyésztőnél" és lassan átszoktatni. Tasakos kaját meg sosem kell neki adni, csak ízfokozó van benne, a nagy része víz és nem tud belőle semmit sem hasznosítani a szervezete. Ezt esetleg csak a minőségi táp ízesítésére lehet használni kis mértékben ha nem enné meg magától.


És ne, ne akard már két hónaposan megfürdetni szerencsétlent, ilyenkor nagyon érzékeny még a bőrük, később is csak akkor fürdesd ha nagyon muszáj.


Összegezve előtte kellett volna utána olvasni a kutyatartásnak, de ha már akkor nem tetted meg akkor a kutyus érdeklében kérlek most állj neki sürgősen utána nézni dolgoknak.

2017. jún. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom ez egy a sok provokatív kamu kérdésedből.

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6736415-amer..


De ha véletlen nem így lenne akkor első körben Mini Yorki nincs, maximum beteges alulfejlett fajtajellegű keverék. Két hónapos korában már a 2. oltását kellett volna kapnia nem az első.

Szobatisztasággal kapcsolatban van ezer kérdés és válasz az oldalon, de 2-3 óránként vidd ki és ha elvégzi a dolgát akkor nagyon dícsérd meg. Lényegében ennyi.


A tápos részt rábízom valaki másra mert nincs kedvem leírni egy nyílvánvaló kamukérdésre.


Fürdetni meg minek ha nem koszos?

2017. jún. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem kamu igen van pitt is ami igen szépen felnőt de egyépkent olvasni olvastam de jobbnak tálaltam megrendezni tapasztaltabbakat szerintem abból nincs semmi baj de mind1 előtte fel hivtam az állatorvost is majd egyeztetni hogy elvigyem hozzá meg hogy mikortól lehet oltani azt mondta hogy 2honapos -tól lehet oltani és nem 20 ezer ér vettem de nekem amúgy sem a pénz számít hogy mennyiért adják de elárulom hogy 90 vénért vettem meg és nem rám sózták de amúgy szerintem -tök felesleges ide ki írni valamit is mert le támadják az embert egy kérdésből is
2017. jún. 11. 22:39
 4/12 A kérdező kommentje:
De egyébként nem mostantól olvasok róla de szinte minden oldalon mást írnak róla azért irtam hogy akinek van neki mi a tapasztalata
2017. jún. 11. 22:42
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem van pitt és stafi kutyám is de nem értem hogy jonn ide 2 évről ez a kérdés amit kérdeztem a stafirol? Egyébként a stafirol anyit hogy be let oltva stb szépen el játszanak a pitt kutyámal és volt sétálni is és nem kapot el semmit
2017. jún. 11. 22:47
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

90-ért vetted és törzskönyve is van? Mert ha nincs akkor borsos áron sóztak rád egy fajta jellegű keveréket csak úgy mondom. De úgy sincs törzskönyve mert mint mondtam nincs olyan hogy mini yorkie, tehát egy szaporítótól vetted és jól átvert ennyiért. Egy minőségi törzskönyves kutyákkal foglalkozó tenyésztő pedig figyel arra hogy hova kerülnek a kutyái és hogy milyen életük lesz, mit fognak enni, az ilyeneket ő magától mind elmondta volna neked.

Nem a pénz számít kedves kérdező, hanem hogy milyen egészségű és erre milyen garanciát adó tenyésztőtől származó kutyát veszel és honnan. Még hozzádobtál volna pár tízest és találtál volna rendes kennelt.


Mi pedig nem támadunk, csak jót akarunk annak a szerencsétlen kutyának és amiket eddig csináltál vele azok nem a legjobbak, erre világítottunk rá. (Arról már had ne beszéljek hogy a visszalinkelt régi kérdésedről és kutyatartásodról mi a véleményem.)

2017. jún. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kell bevelni, mint bármelyik kutyát. Attól, hogy kicsi, még nem másabb, mint egy bernáthegyi.
2017. jún. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Ez kamu kérdés. Összegyűjtötte az összes olyan dolgot, amire itt ugranak az emberek (jogosan).


1. Szaporítótól vett.

2. Nem tudja, hogy a kutya nem szobatisztán születik.

3. A lehető leggagyibb tápot vette neki.

4. Tasakos gagyi vizes konzervet akar neki adni.

5. Egy 2 hónapos kutyát akar megfürdetni.

2017. jún. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A táskából azért kéredzkedett ki, mert általában a kutyák nem piszkítanak oda, ahol tartózkodnak. A táska elég kicsi ahhoz, hogy kikéredzkedjen belőle. A vacok tisztán tartása még az ősöktől ered. Ezért lehet szobatisztaságra nevelni a kutyát.

Az otthoni szobatisztaságra a szokásos módon tudod megtanítani, ami ezerféle módon megtalálható a neten.

Keress jobb minőségű kölyök tápot a kicsinek.Az áztatást a hetek múlásával csökkentsd, míg megeszi szárazon. Konzervesre teljesen ne állj rá, mert nagyon hamar fogproblémák lehetnek.

Ha fésülöd a kutyádat, az felér egy fürdéssel.

2017. jún. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2017. jún. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!