Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mindjárt 2 éves és...

A kutyám mindjárt 2 éves és amikor oda megyek vagy meglát csak nyüszít . Mit tegyek ez ellen és mért van ez? Kérlek, csak komoly válaszokat írjatok.

Figyelt kérdés
Nagyon félős , kint lakik az udvaron és mindentől fél , és amikor meglát nyüszít , de ha leülök mellé vagy lefekszem a földre akkor abba hagyja. Embert nem ugat , csak ha éjjel kiengedem a ketrecéből és valaki elmegy a kapu előtt. A dörgést ugatja meg csak bámul a semmibe és ugat. Egyedül rám hallgat a családból , és véd , ha a földön fekszem . (Nem enged senkit közelebb 5 méternél , míg fel nem ülök-ezt nem tanitottam) intelligens kutya , keverék , de nem tudom hogy mért nyüszít. Páran mondták , hogy szellemet lát ,de én nem tudom ... Teljesen egészséges , nincs semmilyen egészségi problémája , de folyton szüszít és nagyon sajnálom. Kérlek tényleg csak komoly válaszokat írjatok .... Előre is köszönöm.

2017. jún. 12. 01:05
1 2
 1/14 anonim válasza:
Örömében esetleg? Jobb tippem nincs, elképzelni nem tudom miért lehet. Enyém is szokott nyüszögni örömében ha meglát de nem mindig, csak 60%-ban kb.
2017. jún. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt próbálja közölni veled kutyanyelven, hogy nem a legjobb ötlet egy nagyon félős kutyát kikúrni a kertbe, hadd rettegjen egyedül, miközben a falka többi tagja odabent hancúrozik együtt, nélküle.
2017. jún. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Retteg kint.
2017. jún. 12. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A mentális probléma is probléma.

A birtoklásodról is (amit védelmezésnek becézel) sürgősen le kéne szoktatni, elég nagy problémákhoz vezethet.


Valószínűleg a nyüszítés is összefüggésben van ezzel, klasszikus szeparációs tünetek.

Ez figyelemfelkeltés, és amiatt szorongás, hogy nem tud téged irányítani, pedig a tulajdonának tekint. (ezért is fontos tudatosítani a falkasorrendet, mert akkor nem is akar majd irányítani)

Mikor melléfekszel, tehát teljesül az akarata, abbahagyja a nyüszítést, mert elérte a célját.


Egyébként meg de, van problémája, mivel a mentális probléma is probléma, nem csak a fizikai.


Legalább ezt a cikket olvasd el:

[link]

2017. jún. 12. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Napi séta megvan?
2017. jún. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem nagyon szoktam sétáltatni , mivel az udvar nagyon nagy és naponta ki van engedve , de nem csinál semmit , csak a cipőket viszi el és fekszik ....
2017. jún. 12. 13:58
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem is nagyon lehet vinni , mivel ha meglát egy állatot a karomat tépi ki ... egy kisebb városban lakom és soka kóbor kutya ... ha gondolja valaki küldhetek videót snapchaten ... (jacksonscott77)
2017. jún. 12. 14:01
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Napi séta nélkül semmin de csodálkozz. Ha jó a kapcsolat a kutyával nincs baj, de ehhez elengedhetetlen na meg az is, hogy veletek legyen bent a házban. Egyedül van, unatkozik, fél. Tessék vele foglalkozni.
2017. jún. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nincs egyedül , van még egy kutyám , a házba pedig egy rotweiler keverék nem hiszem sokat kereshetne ... van egy nagy udvar , minek lenne a házba? Ha vele vagyunk akkor is csak fekszik , egyet sétál s megint fekszik ... ha vele vagyok egész nap akkor is csak nyüszít ... :(
2017. jún. 12. 15:06
 10/14 A kérdező kommentje:
A másik kutyám már nagyon öreg (16 éves) és az meg van kötve egy 6méteres lánra , mivel nem tudjuk elengedni állandóan , mert a virágokat kaparja ki (gyomlál xd) és próbáltam , hogy megcserélem , hogy a fiatalt kötom meg , de akkor sem változott semmi (3napig volt megkötve) de semmi ... tényleg nem tudom mi baja , egész pici kora óta foglalkozok vele , engedelmes de nagyon fél mindentől...
2017. jún. 12. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!