Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spot-on adagolás és biztonság?

Spot-on adagolás és biztonság?

Figyelt kérdés

Mindig mást veszek, néha spot on, néha nyakörv...

Most spot on lett a választás, Exspot márkájú.

3 kutyám van, 2 keverék, egy bull típusú (mind menhelyről jött). A 2 keverék testvér, 15-15 kiló, a bull 25.

Az adagolás úgy van, 1 pipetta 15kg alatt, és 2 pipetta 15 kg felett. A két keverékemnek elég 1-1, a nagynak 2, de nem értem,hogy lehet, hogy egyforma az adagolása egy pl.16 és 60 kilós kutyának?


A másik kérdésem, nekem ugye menhelyi, tehát szűretlen "fajtatiszta" kutyám van. A fajtabetegségek közt van az ataxia. És a spot on bizony mellékhatásként okozhat ataxiát. Mennyi ennek az esélye? Már megvettem, de nyilván ha van esély erre, inkább kidobom/odaadom valakinek...

Nem szeretném ha ataxiás lenne hirtelen... :(


2017. jún. 12. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Embernel is van gyerek, meg felnott kategoria gyogyszereknel, es ennyi. Pedig a felnottek kozott is van 50 kilos, meg 120 kilos is, megis ugyanannyi gyogyszert kell bevenniuk altalaban. A gyerekeknek meg kisebb adagot kell bevenniuk. Ez egy gyogyszertani kerdes, de nyugodj meg, ki van ez szamolva, hogy az adott gyogyszer hatekony legyen a hasznalati utasitas alapjan.


Milyen szuretlen "fajtatiszta" kutyad van?

2017. jún. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!

Amstaffom van, de írtam is, 2 keverék és egy bull típusú. És az amstaff pedig pont hajlamos ataxiára.

2017. jún. 13. 05:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!