Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell a morgást kezelni...

Hogyan kell a morgást kezelni a kiskutyánál?

Figyelt kérdés

Kérlek ne kövezzetek meg a buta kérdésért, ez az első kiskutyám, és nyilván igyekszem mindent helyesen csinálni, de ez nem egyszerű.

Néha, ha olyankor akarom felvenni, amikor ő épp nem akarja, morog. Ezzel nyilván azt adja tudtomra, hogy "ne vegyél fel", de helyes-e ilyenkor ott hagyni a kiskutyust, vagy sem? Nem akarom, hogy felnőtt korában is majd morogjon mindenért, ami nem tetszik neki, de nem tudom, hogy kéne erről leszoktatni. Van valami bevált módszeretek?

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. jún. 13. 11:50
 1/6 Duenna ***** válasza:
40%
Ha morog, akkor is vedd fel. A kutya ösztönétől vezérelve ő akar lenni az irányító, a falkavezér. Ha az ember ezt hagyja, akkor bizony, még a kezdet is megkapja, ha hozzányúlsz, ha ő valamit nem akar teljesíteni. Ahhoz, hogy leszoktasd a morgásról, neked kell az iránytónak, a falkavezérnek lenni. Ezt úgy tudod elérni, ha például etetéskor hozzányúlsz a kajájához, belenyúlsz a szájába, kiveszed a falatot, majd a kezedből visszaadod, hogy lássa, te vagy a vezér, tőled kapja az ételt, neked mindent lehet, és neki ehhez alkalmazkodnia kell. Ha rám morgott, akkor én úgy csináltam, hogy egy kicsit meglegyintettem az orrát a kezemmel. Az anyakutya is hasonló módon figyelmezteti a kölykeit, ha kell, erőteljesen belé is harap, nyilván tudja, hogy ezt mennyire erősen teheti anélkül, hogy kárt tenne benne. Tehát nem kell félni, vagy aggódni amiatt, ha egy kicsit erőteljesebb vagy vele szemben. Az a morgás más, amikor játszik, ezt meg lehet különböztetni attól a másikfajta morgástól, amikor ő akar a vezér lenni. Ez a viselkedés egy természetes ösztön, de jól kordában lehet tartani, ha nem engedjük ezt az ösztönt felülkerekedni rajtunk. Akkor harmonikus lesz a kutyával a kapcsolatunk.
2017. jún. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
A morgásról könnyű leszoktatni. Rákoppintasz az orrára, hogy észrevegye magát és nem fog morogni. Ezt minden alkalommal, következetesen meg kell tenned. De vajon téged hogy kéne leszoktatni arról, hogy ne vedd fel a kutyát amikor ő nem akarja?
2017. jún. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Ha szükséges, nyugodtan vedd fel akkor is, ha morog. Tudtodra adja, hogy nem tetszik neki; te pedig tudtára adod, hogy hallod, de az van, amit te akarsz, nem ő dönti el.

Viszont nem kell felvenni gyakran, csak ha szükség van rá. Feleslegesen ne vedd fel, ha nem szereti.

2017. jún. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem ok nélkül akartam felvenni.
2017. jún. 13. 13:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha morog és te ráhagyod, ott hagyod, akkor pont azt tanítod meg neki, hogy a morgással, harapással, agresszióval elérhet mindent. Így lehet olyan kutyát nevelni, amelyik akkor is harap, támad, ha a gazda csak a nyakörvet akarja rárakni vagy orvoshoz vinni. Ez a legsúlyosabb félrenevelés.


Egyrészt ne hagyd rá a kutyára! Ezt a viselkedést sose erősítsd meg benne! Másrészt a morgásról tiltsd le erélyesen. És keress fel egy kutyasulit, ahol segítenek nevelni őt, ahol tanulhatsz a kutyák kommunikációjáról, gondolkodásáról, "működéséről", mert így nagyon nem lesznek rendben a dolgok.

2017. jún. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
Nyalogasd meg az órát attól meg nyugszik
2017. jún. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!