Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ausztrál pásztorkutya...

Az ausztrál pásztorkutya milyen kutya?

Figyelt kérdés

Pl. lehet tartani városban? Mert én csak angol leírásokat találtam róla és elég eltérőek.

Valamint mennyire okos? (Ez igazából nem is olyan fontos) Csak mert pl. a top 100 legokosabb kutya listáján nincs is rajta egyálltalán, pedig a Border Collie az első és videók alapján szerintem nem lehet olyan nagy a különbség.

Mennyivel nehezebb tartani mint mondjuk egy óriás uszkárt? (Ő a másik jelőltem) Gondolom az uszkár jelentősen nyugodtabb, nem?


Előre is köszi a válaszokat!



2017. jún. 13. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Australian cattle dogra gondolsz? Lehet tartani városban, mint a legtöbb kutyát, csak rengeteg mozgással. Munka kell neki, ő nem házi kedvenc. A top 100 legokosabb kutya listája egy oltári baromság, ne azt nézd. Minden juhászkutya okos, inkább az egyedek között van különbség, mint a fajták között. Az uszkárral nem is lehet összehasonlítani, a cattle dog kőkemény munkakutya, az uszkár luxus kedvenc.
2017. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Először is te az ausztrál juhászkutyára vagy pásztorra gondolsz (merthogy 2 különböző fajta). Attól, hogy külsőre nagyon hasonlítanak jellemre nem feltétlen. Lehet városban tartani megfelelő mozgás biztosításával. Normális óriás uszkár tenyésztő 1 db van Magyarországon Szeged mellett. Neki a szőrét pár havonta kozmetikázni kell. Remélem azht tudod, hogy attól, hogy egy adott fajta fent vana világ 100 legokosabb kutya listáján, nem fog mindent tudni magától. Ill. te kifoghatsz egy kevésbé jó képességüt.

Mind emellett az első amit végig kell gondolnod, hogy Te mit tudsz neki nyújtani.

2017. jún. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia! Igen az australian cattle dogra gondolok... Szóval "csak" társként, rengeteg mozgás és szellemi lefárasztás mellett ne is akarjam tartani?

Illetve az uszkár(legalábbis a standard poodle) is kőkemény munkakutya. Csak Őt rengeteg foglalkozás mellett lehet tartani kedvtelésből is, de valóban nagyon sok foglalkozást igényel. Általában több gondolkodást mint mozgást, de mozgatni is sokat kell, valamint nagyon alkalmazkodó kutya. De a terelésen kivül kb. minden munkára alkalmas.

2017. jún. 13. 13:47
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocsi, csak tabletről írok és nagyon lassan megy... De neked is köszi 2.!

Az óriás uszkárról szinte amúgy már mindent tudok, s valószínüleg külföldröl vásárolok majd, ha mellette döntök de ez még nem most lesz.

2017. jún. 13. 13:50
 5/6 anonim ***** válasza:
97%
Az uszkárral manapság már csak hobbi szinten lehet dolgozni. Persze, le kell mozgatni, de messze nem annyira, mint egy igazi munkakutyát. Szerintem csak kedvencnek inkább az uszkár lenne jó.
2017. jún. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
A lepontozók nyugodtan írhatnak valami okosabbat, ha tudnak.
2017. jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!