Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mai sétáltatásnál összevereked...

Mai sétáltatásnál összeverekedett a kutyám nem lesz ebböl baja? Nem fogja elkapni a veszettséget? Mit mondtok vigyem el holnap reggel a dokihoz?

Figyelt kérdés
Végülis nem valami vészes picit vérzett, de viszont nem gondoltam hogy ez lesz a másik támadott ő csak védte magát. Lehet valami baja?

2017. jún. 13. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A másik kutya ismert?

A tied oltva van?


Igen kicsi az esélye, szinte semmi, hogy veszettséget kapjon el.

2017. jún. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha be van oltva nem fogja elkapni a veszettséget. Ha olyan a sebe azt érdemes állatorvosnak megmutatni, de ha nem látszik igazán hogy nagy baja esett volna nem kell aggódnod.
2017. jún. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól még hogy a másik nekiment az nem jelenti azt, hogy veszett. Eleve hány veszett kutya szaladgál az országban? Ha meg a tiéd oltva van akkor mi is lehetne a gond?
2017. jún. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kóbor kutya volt, nem gondoltam volna hogy megtámadja, mikor már elhúztam akkor pedig már késő volt, lehet akár veszett is ha gazdája nincs, beoltva nincs ezért félek, két apró harapás van a száján, picit vérzett de ennyi nem olyan komoly szerintem, novemberbe kellesz megkapja az újabb veszettség ellenit, rem nem lesz semmi gond
2017. jún. 13. 22:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Szinte 0 az esélye, hogy bármi baj legyen. Eleve a veszettség nagyon ritka Magyarországon, aztán meg oltva is volt a kutyád. Nem lesz semmi baja.
2017. jún. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2010 óta 1 regisztrált veszett kutya volt az országban. Ráadásul ha be van oltva a tie, akkor nem lehet veszett. Viszont a harapott sebek "gonoszak" kívülről csak egy kis pontnak látszik, nem látod, hogy a lentebb lévő szövetek mennyire sérültek. Emiatt én a helyedben elvinném állatorvoshoz.
2017. jún. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Voltunk ma dokinál megnézte ő is azt mondta hogy nem kaphatja el a veszetséget semmiképp még ha a másik az is lett volna, azt mondta ha kezd dagadni vagy genyesedni akkor menjünk vissza és ad antibiotikumot ha semmi hasonló gond nem lesz akkor visszahúzódik....
2017. jún. 14. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!