Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát válasszam?

Melyik kutyafajtát válasszam?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kutyust venni, de olyan sok kutyafajta van és nehéz választani.Mozgás nem akadály, nagy udvarunk van, és naponta lenne sétáltatva. Van 3 gyerek is ( 15 éves lány, 8 éves lány és 3 éves lány).Van egy másik kutyánk is. Egy kistestű keverek szuka. Es van 4 ló is amik szintén otthon vannak. A kutyus családi kutya lenne, de szeretnénk vele sportolni(agility, dog dancig...stb.), és szeretnénk vinni kirándulni is. De valami olyan kutyust szeretnénk ami őrzi a házat és ha kell meg véd minket, bár tudom, hogy a legerősebb , legagresszívabb kutyust el lehet tenni láb alól. A kutyust igazából a 15 éves lányomnak szeretném venni. Tehát ő nevelné, ő képezné, ő gondoskodna róla, persze felügyelet alatt. persze vinnénk kiskorában kutyaóvodába is, majd kutyasuliba is. A kiskutyát tenyésztőtől vennénk.Törzskönyveset. Keveset lenne egyedül, de akkor sem teljesen egyedül lenne mert ott lenne vele a másik kutyánk.Olyan kutyafajtát szeretnénk ami az egészségesebb fajták közé tartozik.Ti melyik kutyafajtát ajánlanátok?
2010. máj. 18. 20:16
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
51%
én a dobermannt :)
2010. máj. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
22%
Német juhászra voksolok!
2010. máj. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
56%
menhelyi ebet ajánlanék, elmeséled az igényeidet, kutyát fognak ajánlani, nem fajtát ;)
2010. máj. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
40%
Én a border colliet. Olvasgass utána, rendkívül okos fajta. Kiváló lesz nektek mind a dog dancinghez, mind az agility-hez. Szerintem ideális választás lenne a lányod számára!:)
2010. máj. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim válasza:
38%
skótjuhászt ajánlanám személyes tapasztalat miatt
2010. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
43%

szerintem is fogadjatok örökbe, sok fajtatiszta kutyus van (fiatal, kölyök) a menhelyeken sajnos

sztem a németjuhász tuti jó választás lenne, tapasztalat!


32/L

2010. máj. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
51%
én argentín dogra szavazok :$ :)
2010. máj. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
42%
tervueren, groenandael :)
2010. máj. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 nini24 ***** válasza:
60%
goldenretriver, labrador
2010. máj. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
43%
Én is inkább ajánlanám hogy mentsetek egyet, menhely vagy fajtamentők. De ha mindenképpen törzskönyveset akartok akkor ajánlanám a német juhászt, schnauzer (pici gyerek mellé én kicsit vagy közepest vennék), német vizsla, szetter, pumi.
2010. máj. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!