Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történhet? Kutyás problémám...

Mi történhet? Kutyás problémám van.

Figyelt kérdés
A történet úgy szól, hogy én elhozták egy chippel rendelkező kutyust, és kb egy hét után elajàndékoztam. Nem utaztam a nevemre. Na most zaklat a csaj, akitöl elhoztam, hogy fel fog jelenteni, mert nincs beoltva a kutyus. Én sajnos elvesztettem az új gazdi szàmàt és nem tudok vele beszélni. Kérdés , h feljelenthet-e, és hogy a régi tulajdonos miben hibàzott h csak úgy nekem adta a kutyust. Nem tett nyilatkozatot v nem tudom. Köszi ha valaszoltok.

2017. jún. 14. 12:33
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Irat tam, nem utaztam. Sajnos családi okokból kellett megvàlni tőle
2017. jún. 14. 12:34
 2/22 A kérdező kommentje:
Ja és a kutyus chipje a zaklatóm nevén van.
2017. jún. 14. 12:36
 3/22 anonim ***** válasza:

Kb feljelenthet lopásért is akár...


Mindig kell nyilatkozat, különben az új tulaj hogyan íratja a nevére?

Bemegy az állatorvoshoz, hogy mostantól ez az én kutyám? A doki chipet néz, és hoppá. Van. Cím is, elérhetőség is. Így nem írják át bemondásra.


Abban hibáztál, hogy nem írtatok papírt.

2017. jún. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem az én nevemet van hanem a zaklatóm ém. Csak úgy odaadta nekem, én pedig e elajàndékoztam. De engem akar feljelenteni, holott bizonyítani sem tudja, hogy kinek adta.
2017. jún. 14. 12:57
 5/22 anonim ***** válasza:
59%

Értem én.

Te nem érted, amit írtam.

Te elvittél egy kutyát, aminek van chipje, regisztrálva, de papírt nem írtatok.

Ergo a hatóságnak úgy is elő adhatja, hogy a kertből kiloptad. AZtán továbbadtad papírok nélkül...

Mert az ő nevén van, de bizonyítani nem tudod, hogy hogy került hozzád, és hogy kinek miért adtad tovább.


De a kör előbb utóbb körbeér. Mert ha az "új tulaj" szeretné a nevére venni, oltatni, akkor az állatorvos jelezni fogja, hogy egy chippes kutyát szeretnének papírok nélkül átíratni.

2017. jún. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
De ő bizonyítja, hogy nekem adott valaha, 3eve egy kutyát?
2017. jún. 14. 13:06
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondd meg, hogy mit akar a kutya régi tulajdonosa? Visszakapni a kutyát? Vagy azt, hogy ne legyen a nevén? Vagy mit?
2017. jún. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szóval ez 3 éve történt??? És akinek te odaadtad, az szart oltatni? És most chip alapján felszólították a "régi tulajt" hogy oltassa be???


Akkor is mondhatja, hogy eltűnt, vagy hogy elloptad. Neki semmit nem kell bizonyítania. Max annyiban lehet hibás, hogy ugye eltűnt/lopott kutyát bejelentünk, hogy a chip mellé regisztrálják. De ilyen esetben nem tudom mi van, hogy 3 éve nincs nála, és ő sem jelentette sehol.

2017. jún. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem oltatták be az új gazdiék.
2017. jún. 14. 13:23
 10/22 anonim ***** válasza:
Most akkor 3 év vagy 1 hét? Mert két különböző dolgot írsz.
2017. jún. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!