Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy nem jó, ha sokat...

Igaz, hogy nem jó, ha sokat áll a táp?

Figyelt kérdés

Eddig úgy szoktam, hogy internetről rendelek egy nagyobb, 12-15kg-os zsák tápot, ez kb fél évig elég szokott lenni. 18 kg a kutyám és csak kevés tápot kap, mert főzök hozzá és úgy kapja, hogy egy kevés tápra ráteszem a főtt kaját.

Viszont egy kutyás gazdi mondta nekem, hogy nem jó, ha sokat áll a táp, mert kiszárad, kimennek a vitaminok és se íze-se bűze nem lesz. Illetve többektől hallom, hogy 2 hónapnál, ha tovább megvan egy táp, nem szívesen eszik meg a kutyák.

Van valóság alapja? Vegyek inkább pár hetente az állateledelestől egy kevés tápot, ami max egy hónapra elegendő?



2017. jún. 15. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

Én pont fordítva tapasztalom. Ha sokat áll a táp (nem nagyon fordul elő, mert a 10kg zsák épphogy elég egy hónapra) akkor már nem olyan ropogós, mint felbontáskor.

Én nem is szoktam nedvesíteni, imádja ropogtatni, ha esetleg valamiért "elázik" meg se eszi a kutyám.

A beltartalmi értékek változásáról (állás közbeni lebomlás) nem tudok nyilatkozni. De sanszos, hogy az oxidáció ennek sem tesz jót.

2017. jún. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én táptartó "konténerbe"/vödörbe öntöm, és néha "felkeverem".
2017. jún. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól is függ, mennyire visszazárható a tasak.

Ha jól visszazárható tasakosat próbáltam ki, mindig eltettem a tasakot akkor is, ha tápot váltottam, és abban tárolom az újat.

2017. jún. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!