Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire számít beltenyészetne...

Mennyire számít beltenyészetnek? és mennyire gáz?

Figyelt kérdés

az apa és az anya kutya féltestvérek anyai ágon.

tenyésztő hírdeti a kiskutyákat.

amit ad az 2év egészségügyi garancia, dns profil, törzskönyv útlevél...

mindkét szülő diszplázia szűrt és mentes.



tudom, hogy beltenyészet de a tenyésztő csak tudja mit csinál.

kérem csak olyanok válaszoljanak akik értenek is hozzá és nem csak a rokoni száll miatt gondolják, hogy okosak.

ugye a természetben pl a farkasok közt is megy a párzás és nem szabályozza senki őket.

előre is köszönöm az értelmes válaszokat.



2017. jún. 15. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha ezeket a szűréseket és iratokat mind adja a kölykökhöz és hitelesek, van kennelnév stb akkor ez lehet az az emlegetett "vonaltenyésztés" vagy valamilyen hasonló. Hallottam már róla hogy nagyon nagy körültekintéssel és utánajárásokkal tenyésztenek olykor így.
2017. jún. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mi értelme volt ennek a kombinációnak, milyen céllal hozta le az almot. A vonaltenyésztésnek elég kemény szabályai vannak, de még így is jócskán rejt magában veszélyeket. Milyen fajtáról van szó? Akkor lehet hogy lenne olyan, aki az adott fajta tenyésztésében járatos. Így csak elég homályos dolgokat lehet mondani.
2017. jún. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez inkább vonaltenyésztés, az anya kutya vonalát akarták tovább vinni valószínű.

Szokott ilyen lenni. Tenyésztők tudják mit csinálnak.

Ismerik a kutyák felmenőit tetőtől talpig,egészségügyi állapotokat, milyen betegséget hordoznak nem hordoznak. Szűretnek is.


Tenyésztők általi beltenyészet más mint a szaporítók általi. Tenyésztőknél kontrollált körülmények között zajlik ez mint írtam szűrések és a felmenők ismerete.


Szapiknál meg mindegy csak kiskutyák legyenek.


Farkasoknál ha született egy gyenge,beteg kölyök az előbb utóbb elpusztult,azért a vadonban másképp működik. Kutyáknál a gyenge kölyköt sem altatják el lásd a szapiknál született kölykök 70%a szerintem nem élne. Csak az orvostudomány fejlett így műtétek és gyógyszerekkel a gyengébb,betegebb kutyák is életben tarthatóak.

2017. jún. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

bullmasztiffról lenne szó.

nem tudom milyen célból párosították őket.

több kutyájuk is van így lett volna lehetőség más párosításra is.

hétvégén megyek megnézni a kennelt a kicsik még nem születtek meg, természetesen megnézem a papírjaikat és megkérdezem miért párosítottak így.

az biztató, hogy mindkét szülő diszplázia mentes, tudom ez a kicsiknél nem garantált.

még nem foglalóztam le de ha valami nem stimmel hagyom ezt a kennelt.főleg, hogy 1500euró

2017. jún. 15. 20:57
 5/9 A kérdező kommentje:
2017. jún. 15. 21:09
 6/9 A kérdező kommentje:

az anya Evolet az apa Addo.

remélem minden jó lesz majd mert már nagyon szeretnék egy kutyát, de nem minden áron.

2017. jún. 15. 21:14
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
2017. jún. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Azért van vonaltenyésztés mert 2 olyan kutya van amik a fajtájukban legszebbek legegészségesebbwk stb.

Egy ilyen alom lehozatalánál általában a tenyésztő tudja azt hogy lesznek kicsik akik a tökéletességet fogják hozni mert ugye ezt szeretné elérni,viszont tudja azt is hogy lesznek kicsik amik a negatívumokból kapnak dupla adagot!

Ez nem azt jelenti hogy azok selejtek lesznek,csak benne van a pakliban!

Ilyenkor azokat csak hobbi tartásra bőven ár alatt adja!

Az én tenyésztőm apja lánya kombinálásból hozott le álmot!

Erre engedéjt is kapott!

5 kicsiből 4 maga a csoda!

Most már 9 évesek,makk egészségesek!versenyeken nyernek!

1 pedig gyengébb lett minőségben!

Hozta a "rejtett" hibákat!

Én a helyedben a kölyköket is megnézném olyan 5 hetesen foglalás előtt!

2017. jún. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. hasznosak voltak.

én nagyon bízok benne, hogy szerencsés leszek és egészséges kutyám lesz. mert ezek szerint zsákba macska, az írásos garanciára igényt tartok majd.

2017. jún. 16. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!