Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Megbántam, hogy...

Mit tegyek? Megbántam, hogy kutyát hoztam a portára.

Figyelt kérdés
Terhességem utolsó hónapjában gyönyörű roti németjuhász kiskutyát hoztunk haza, merz olyan helyen lakubk ahol csak idősek vannak, nem volt társságom. Két hétig ő volt a figyelem középpontjában, aztán megszületett a lányom és csak esténként tudok foglalkozni vele egy kicsit. De megbántam, hogy idehoztam! Csinálja a károkat! Valamelyik nap 100000 forintos kárt csinált.. mit csináljak? Kidobni nem fogom, mert egy kutya addig szól amíg él, nem addig amíg én gondolom. Minden egyes alkalommal, ha valamin rajtakapjuk, nevelve van, de nem használ neki... kössem ki? Minden nap takarítom az udvart és másnap, mint a disznóól..
2017. jún. 16. 12:54
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
71%
Hamarosan már túllépi a kölyökkort, s nem lesz olyan izgága.
2017. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen igyekezz neki új gazdát találni.!

Egy udvaron magára hagyott kölyökkutya rombol a mi szemszögünkből nézve. neki elfoglaltságot jelent. Kikötéssel változatlan 0 foglalkozással csak egy frusztrált, neveletlen kutyád lenne.

2017. jún. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
ne kosd ki mert kiskutyanal ez nagy fejlodesi kart okozhat. ha nem akarod megtartani keress neki JO GAZDAT aki szeretni fogja. egy kiskutya sok kart csinal foleg ha nem foglalkoztok vele. ugyanugy mint egy gyerek. azt hiszem jobb lenne ha talalnal uj otthont neki;-(((
2017. jún. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Kéne valakit keríteni neki, aki foglalkozik vele. Nem szándékosan rosszalkodik, egyszerűen él. Nem tárgy, csinálnia kell valamit egész nap, neki nincsenek ilyen fogalmai, hogy károkozás. Ki ne kösd, állatkínzás céljából ne tarts állatot, akkor minek él az a szerencsétlen pára. "Nevelve van" - hogy? Verve? Nem büntetni kell, hanem megfelelő körülmények között tartani. Jó lenne inkább szerető gazdát keresni neki.
2017. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
95%

Próbálj neki állatvédők segítségével új gazdát keresni, akinek van ideje foglalkozni vele.

A kutya igényei: mindennap lefárasztós séta, legalább 1-2 óra naponta, melynek során póráz nélkül is kimozoghatja magát, és játszhat más kutyákkal.

Plusz egy ilyen fajta kutyának munkára, azaz agyi lefárasztásra is szüksége van, kutyaiskolára, képzésre rendszeresen.

A fáradt és jól nevelt kutya nem csinál károkat. Ő nem kapja meg, amire szüksége van, ezért ilyen. Ne kösd ki szerencsétlent, minden erőddel igyekezz megfelelő gazdát találni neki, és ne vigyél haza többet kutyát.

2017. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
88%

Hát igen, a probléma, hogy ilyen kutya nem a féltve dédelgetett kertecskékbe való, egy kistacskókeverék nyilván megfelelőbb lett volna mert ezt előre lehetett tudni ennél a fajtánál. De talán nincs minden veszve, pl. ivartalanítás alap, sokkal nyugodtabbá válik az állat és egészségügyi előnyei sem elhanyagolhatóak, és később sok sok pénzt spórolhattok meg az állatorvoson idős korában. Ha pedig még fiatal tedd fel a facebook soportokba, akár gazdira is találhat valahol, ahol nem csak megtűrik, mert valljuk be nálad ennyi vár rá, kár szépíteni.

Sok állatos csopi mellett


[link]

[link]


tedd fel a városod ingyen elvihetős, apróhirdetős csopijaiba is, onnan is sok állatot elvisznek.

2017. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Keress neki gazdát
2017. jún. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Volt már kutyám, kettő is, amíg gyerek voltam. A legjobb barátaim voltak. Azt hittem, ez a kutya is a legjobb barátom lesz, de egyelőre nem érzem ezt az érzést. Elmondom, miket csinál: a 100000 forintos kár az az volt, hogy kint hagytuk délután a babakocsit az udvaron, mert sírt a lányom és bementem megetetni. Egy óra múlva vittem volna ki, hogy megint tologassam kicsit és benne ült a kutya! Bele volt pisilve!!!! És koszos volt!!! Vehettünk egy új babakocsit, mert abba be nem ültettem megint a lányomat! Van egy cipősszekrény kint az udvaron, abba tároljuk a cipőinket, legalábbis azokat, amiket aktuális szezonban nem használunk. Összerágta párom 40000 forintos bakancsát. A papucsának a párja a mai napig hiányzik! Akkor felborította múltkor a szárítót, amin a kicsi ruhái voltak! Moshattam újra. Oké, a gép mossa, de én vasalom is őket, mert azzal fertőtlenítek és kicsi mellett nem olyan könnyű minden nap utána is takarítani úgy, hogy mindig jönnek vendégek, mert van aki még nem látta a lányunkat. Holnap is jön nagymamám, aki először látja a dédunokáját. És sehol sem tartok. Ma is kivittem a lányomat, és már a közelében volt. Ha hozzáért volna vagy valami nem tudom, mit csináltam volna vele... Én foglalkoznék vele, vinném sétálni is, de egyedül vagyok naphosszat, mert párom sokat dolgozik és csak idősek vannak a környéken. A város messze van ahhoz, hogy egy hónaposomat bevigyem. Esténként tudok foglalkozni a kutyával, de nem annyit, amennyit igényelne.
2017. jún. 16. 14:21
 9/43 anonim ***** válasza:
91%
elég logikus hogy új gazda kell neki, te csak kínzod. Egy kutyával nem lesztek öribarik csak mert enni adsz neki és esténként ránézel hogy él-e még. Azért rombol mert unatkozik és az udvaron k*rvára nem történik SEMMI, így keres magának elfoglaltságot. Minek vitted oda egyáltalán? Inkább foglalkozz a kölköddel a kutyának meg keress egy otthont ahol nem csak kínozzák.
2017. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
94%
Eléggé kulcsmondat ez az "És sehol sem tartok." Valójában neked nem is a kutya az elsőszámú bajod, hanem a kisbabával való élet nehézségei. És ehhez mint púp a hátadra jön egy kölyökkutya. Remélem, most már megértetted, hogy a kutya nem egy szőnyeg, amit ha letesznek a padlóra, ott marad. A kutya nem téged akar bosszantani. Ha valamihez hozzáfér, akkor ő azzal játszani fog, nincs más variáció, csinálnia kell valamit, nem egy százéves öregasszony. Teljesen egyértelmű, hogy ennek a kutyának nincs nálatok helye, de felelősen keress neki gazdát, ne add oda az első embernek, aki elviszi. Nézd meg alaposan, kihez kerül és milyen körülmnyek közé, mert most már felelős vagy érte. Meg fogsz könnyebbülni, ha végre ez a kutya-teher megszűnik.
2017. jún. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!