Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatorvosom nem javasolta...

Az állatorvosom nem javasolta a kutyám ivartalanítását, mert szerinte rossz hatásai vannak. Tapasztalt valaki hátrányokat aki már ivartalaníttatta a kutyáját?

Figyelt kérdés

2017. jún. 16. 18:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem sürgősen válts állatorvost.
2017. jún. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
44%
Egyik ismerős mopsza, valamint az egyik cavalier spánielem belehalt. Nem keltek fel altatásból. De ők nem minőségi tenyésztőtől voltak.
2017. jún. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Tökéletesen elégedett vagyok a munkájával. Jól bánik az állatokkal, és emberséges a gazdikkal is. Nem szokott hazudni, vagy felesleges beavatkozást elvégezni azért hogy pénzt húzzon ki azt emberekből. Utólag rábólintott az ivartalanításra amikor elmondtam neki hogy hiperaktív a kutyám,, de azt monda a kutyák ellustulnak, elhízhatnak, elveszítik a játékosságukat emiatt- a mozgáshiány, meg a kövérség pedig kockázatot jelent az egészségükre nézve. Tapasztalt valaki ilyet? Ki lehet ezt védeni?
2017. jún. 16. 18:17
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

Ismerősöm németjuhásza olyan szinten "lenyugodott", hogy kb semmi nem érdekli azóta. Előtte nagyon pörgős, kemény kutya volt. Állatorvos javaslatára ivartalaníttatta, mondván nyugisabb, kezelhetőbb lesz. Onnantól sétálni is alig akar, semmi játék, semmi jutalom falat sem kelti fel az érdeklősését tanuláshoz. Csak fekszik egész nap és mintha szomorú lenne, a házat sem őrzi. Naponta 2x viszi sétálni, hogy ne csak feküdjön 0-24-ben, de csak bandukol.

Elvitte mindenféle kivizsgálásra nincs-e vmi baja, de egyértelműen ivartalanítás miatt lett ilyen. Kapott társat azóta, aki egyedül ugat, őrzi a házat, rohangál, mert vele sem foglalkozik semmit.

Nem minden esetben lesz ilyen a kutya, de sokszor tényleg nagyon megváltozik a jelleme, mintha kicserélnék.

2017. jún. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Milyen kutyáról van szó egyébként?
2017. jún. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
48%

Én személy szerint nem.

De a környezetemben kettőnél is lett idegrendszeri károsodás (valószínűleg rosszul reagáltak az altatásra).

Alapvetően ivartalanítás párti vagyok, de nem ész nélkül és nem mindig, és nem azért, mert "menő" - szerintem ezt minden állat esetében egyedileg végig kell gondolni: milyen korú, milyen nemű, van-e valamilyen különös kockázati tényező (kórtörténet), milyen az állat életformája (és a tied), hogy viseli a saját és a fajtársak ivarzását, vannak-e viselkedésproblémái, mennyire tartasz ivarszervi megbetegedésektől stb. Persze, 90-95%-ban az ivartalanítás az ésszerű megoldás, de mint minden műtétnek, ennek is megvan a maga kockázata, és ha véletlenül valami balul sülne el, akkor téged valószínűleg nem vigasztalna a tudat, hogy a te kutyád került a minimális hibaszázalékba:S

Ez a te felelős, átgondolt döntésed kell, hogy legyen - ha valami balul sülne el, tudnod kell, hogy a lehető leggondosabban, a legjobb szándékkal szerint jártál el.

2017. jún. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Kistestű kan kutya, elvileg palotapincsi keverék. Valaki kidobta, igy került hozzánk. Gondolom az előző "gazdi" Az örökös hisztije miatt dobhatta az utcára. Az ivartalanításra azért gondoltam mert egyszerűen kezelhetetlen ha tüzelő szuka van a közelben, olyankor őrjöng, visít.

Az állatorvosom is figyelmeztette rá hogy teljesen apatikussá, közönyössé válhat a kutya. ezek szerint joggal.

2017. jún. 16. 18:34
 8/22 A kérdező kommentje:
Az állatorvosunk szerint három éves lehet a kutyám.
2017. jún. 16. 18:35
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem cavalierem van ketto. En gazos altatast kertem pont azert mert hires rola a fajta hogy a szive nem a legjobb. De a dokim mondta is hogy cavaliert csak gazzal altat.


Az enyemek ugyanolyan aktivak jatekosak. Kicsit hiztak de mivel 8 hosan mutottek oket ez termeszezes mert az meg a kolyok formajuk volt. Egyebkent normal sulyuk van.


En azt hallottam pont azert kell kolyokkorban muteni mert akkor nem hiznak el kesobb es nem okoz nagy valtozast az eletukben.

2017. jún. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
97%
Az enyémet négyévesen ivartalaníttattuk és egyáltalán semmiféle változást nem tapasztaltam.
2017. jún. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!