Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért "udvarolt" a kezemnek a...

Dogcsi kérdése:

Miért "udvarolt" a kezemnek a 6 hetes kiskutyám?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem egy bichon kutyust, s ma játék közben rámászott a kezemre és "udvarolt" neki. Olvastam róla, hogy ők így szokták kifejezni a dominanciájukat, de lehetséges, hogy ennyi idősen is? Vagy a kölyköknél van más oka ennek?
2017. jún. 17. 10:49
1 2
 1/15 bollocks ***** válasza:
92%
Egyrészt nem bichont vettél, hanem egy sima keveréket. Másrészt 6 hetesen nálad sem lehetne, az alomban kellene tanulnia az alapvető szociális viselkedést.
2017. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Nyolc hetesnél fiatalabb kölyökkutyát törvényellenes elválasztani az anyjától. Tudod nem véletlenül van ez megszabva, ugyanis addig az anyjától és a testvéreitől tanulja az alap viselkedési formákat, mit szabad és mit nem. A korai elválasztás az alapja nagyon sok későbbi problémának a viselkedésével.

Dominancia jele, következetesen tiltani kell róla, és amint lehet ivartalanítani.

2017. jún. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: miért mondod, hogy keverék? Láttam a szüleit, s mindkettő bichon volt.
2017. jún. 17. 11:09
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az alomban is csinálják a meghágás mozdulatait a kölykök. 8 hetes kor után sem fogják abbahagyni, mert nem ilyesmire tanítja az anyja.

Mivel az alomtársak simán jelzik különböző módon,hogy nem teszik nekik valami, neked is jelezni kell a kiskutyának, hogy számodra tilos dolgot csinál.

letiltod, eltolod, stb.

2017. jún. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:09

Új lehetsz még itt. Amelyik kutyának nincs törzskönyve, az keverék. Kész. Punk - tum.

2017. jún. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért írta az első hogy nem fajtatiszta, mert nem az. Tenyésztő, aki törzskönyves fajtatiszta kutyákat tenyészt és árul az nem adja oda 8, de sokszor 12 hetes koránál előbb a kölyköt. Amennyiben a te kutyádnak nincs törzskönyve, úgy akármennyire is hasonlíthat, a magyarországi törvények szerint csak és kizárólag fajta jellegű keveréknek számít, mivel nem igazolja semmi sem a fajtatisztaságát. Az pedig hogy láttad a szüleit nem jelent semmit, ugyanis mi igazolja hogy ők fajtatiszták, vagy hogy az anyját valóban az apa fedezte be és nem az utcáról egy huncut udvarló?
2017. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Rendben, értem. Mellesleg nem Magyarországon lakom.
2017. jún. 17. 11:17
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól még ugyanúgy egy szaporítótól vetted a kutyát...
2017. jún. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Milyen törvény írja elő, hogy csak a törzskönyves kutyák a fajtatiszták?

Egyedül az elcseszett állami elismertség alatt volt a dokiknak előírva, hogy az oltásira csak államilag elismert törzskönyvvel rendelkező kutyánál írhatják rá a fajtát. Minden másnál keveréket írhattak.

Igaz, a legtöbb állatorvos nem tartotta be a SZABÁLYT.

2017. jún. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9, és egy törzskönyv nélküli kutyáról honnan tudod hogy valóban fajtatiszta? Az hogy teljesen ugyanúgy néz ki, semmit nem jelent. Honnan tudod hogy a németjuhászod egyik nagypapája nem-e belga juhász volt? Vagy a goldened egyik dédmamája labrador? Mert pl ezek a fajták hasonlítanak egymásra és a te kutyádon éppen nem ütközött ki se a belga,se a labi vér.

Nekem pl egy teljes keverék kutyám van. Az anyja valami németjuhász keverék volt, az apja passz, valószínűleg egy staffi keverék. Mégis aki meglàtja a kutyámat (és persze ért a kutyákhoz) rögtön azt kérdezi hogy malinois-od van? Mert a kutyàm totál úgy néz ki mint egy mali. Majd benevezem egy kiàllításra és mondom hogy huppssz véletlenül otthpn hagytam a törzskönyvét...

2017. jún. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!