Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem ugat az 1 éves...

Miért nem ugat az 1 éves foxterrier kutyám?

Figyelt kérdés
A fiam kapott egy nagyon szép fiú foxterrier kutyát, 1 éves elmúlt és még mindíg nem ugat. Egészséges semmi baja,
2010. máj. 19. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért kellene hogy ugasson ??

Ő nem olyan tipúsú , vannak ilyen egyedek .

Van olyan kutya aki ugat (ha kell ha nem , akkor az a baj) van olyan amlelyik egyáltalán nem ugaz , csak néha , és van aki akkor ugat amikor jön valaki , vagy lát valamit!

Ez miatt remélem nem akarjátok "száműzni".

Használjatok csengőt :=)

2010. máj. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A "kapott kutya" jelző, kidobott kutya, úgy gondoltam, hogy mostnában elég sok a betörés, ablakból muskátli és egyéb lopások- befogadtam szerencsétlent,/ fiamnak adtam/ hogy jelez ha valaki ólálkodik az utcán, csengő van.

Nekem 3 befogadott kutyám és 4 befogadott cicáim vannak, kiket mindíg télre dobnak ki.

2010. máj. 19. 10:54
 3/10 anonim ***** válasza:

van egy foxid ami nem ugat, mázlista vagy, hidd el.

És ha van még 3 kutyád, annyi baj legyen ha egy nem jelez/őriz.

2010. máj. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát ha van 3 kutyám , valamelyik csak jelez ! Nálam is 1 van aki ugat ha idegen jön , és akkor a többi is !
2010. máj. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*kutyád
2010. máj. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha még csak nemrég érkezett hozzátok a kutya, akkor még lehet, hogy nem érzi magát otthon, nem érzi úgy, hogy neki feladata a házőrzés. Még megjöhet a hangja.

Ha viszont már régebb óta van nálatok, és nem ugat, akkor valóban örülj neki. Nálunk is csak az egyik jelez, a másik van hogy hónapokig meg sem szólal. Minek dolgozzon feleslegesen. :)

2010. máj. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem régen volt egy ó. snacis ismerősöm. Mivel lakótelepen laktak, a kutyának nem volt tapasztalata a házőrzésben. Kezdtek hozzám járni esténként játszani az én kutyámmal. Az enyém őrizte a kerítést hevesen.

Eleinte a vendég csak állt az enyém mellett és forgatta a fejét a kutyára, az utcára, amikor ugatott a sajátom. Aztán vakkantott néhányat, ha jött valaki és utána ránézett az én kutyámra, hogy jól csinálja-e? Pár nap alatt megtanult kerítésnél jelezni.:))

Ha van lehetőség, legyen mellette jelzős kutya, meg fogja tanulni tőle, mit kell tennie.

2010. máj. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért nem ugat a kutyus, mert a többi ugat helyette. Minálunk egyszerre kettő kutyus van, s mindig csak az egyik ugat, de az azért, mert hiperaktív.
2011. máj. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

oooohw mázlista!

Hát, lehet h be van gyulladva a hangszála.

Az enyém 0-24-be UGAT ÉS UGAT ÉS UGAAAAAAAAT

2011. máj. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Addig örülj amíg nem ugat. A foxi nem éppen az a házőrző fajta. Inkább a betolakodó állatok zavarják, de azok nagyon. Nekünk megszámlálhatatlan álmatlan éjszakánk volt már béka, sikló, macska vagy éppen sün miatt.
2011. szept. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!