Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy a kutyám az...

Miért van az hogy a kutyám az egyik trükköt azonnal megtanulja, a másikat pedig nem bírja?

Figyelt kérdés

Màr napok óta tanítom neki a "lábhozt". A kutya ül velem szembe és a jutalomfalatot az orra előtt húzva elvezetem a hátam mögött a bal oldalamra, közben mondom neki hogy "lábhoz". Már legalább 50-szer megcsináltattam vele, de még mindig bambán néz hogy mi van??

Erre ma amikor ült és tartottam neki a jutit, megemelte az bal első lábát és a levegőben keresztbe tette (van egy olyan trükkünk amikor fekszik éd keresztbe kell tennie a lábát). Na én ezt a pillanatot elkaptam és gyorsan jutalmaztam. Még 2-szer csináltattam ezt vele, a 3.-ra màr parancsszóra tartotta a lábàt.

Miért lehet ez hogy van amit rögtön megtanul, mást meg napok óta nem? Azért mert amit ma csinàlt azt magától csinálta először, én utána csak parancsszót társítottam hozzá?

Egyébként pl a pacsit se kellett neki tanítani mert mindig pacsitolgatott magától, aztán én csak a parancsszót kötöttem hozzá. Meg pl a fekszik-nél is csak kétszer kellett kissé lenyomnom a földre, utána màr tudta kézjelre és parancsszóra is. Egyébkènt ő inkàbb kézjeles kutya, csak 2 olyan trükk van ami megy neki elsőre parancsszóra, a többihez kell vagy kézjel, vagy csak kézjel.

7 hónapos, itthon tanítom.


2017. jún. 18. 17:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem lát benne fantáziát, és nem tartja szórakoztatónak, nem köti le. Köss hozzá kézjelet is.
2017. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!