Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utálnak a kutyái?

Miért utálnak a kutyái?

Figyelt kérdés

Barátom lakótársának van három kutyája, kettő nagyjából a combom közepéig ér. Sosem gyűlt meg a bajom a kutyákkal, mert habár inkább macskás vagyok, kutyák között nőttem fel, nagyon szeretem őket, és sosem haraptak még meg engem, barátom lakótársának a kutyája viszont már kétszer is (pontosabban egyszer csak megkapott, egyszer meg rendesen belém harapott). Nincs macskám, szóval macskaszagom az nincs, semmi fenyegető mozdulatot nem tettem, félni sem féltem eddig, de mostmár igen. Mikor megharaptak legalább egy tucatszor jártam barátoméknál, elég gyakran látnak a kutyák, mégis mindig megugatnak.

Mit tehetnék? Mi a baj velem?



2017. jún. 18. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszerüen nem vagy a begyükben
2017. jún. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Első, nem vagy vele tisztában , ez mit jelent.


Kérdező, mivel semmi gyanús dolgot nem írtál, csak azt, hogy mi nem lehetett az ok, így tippelni se lehet.

Látni kéne.

De lehet, hogy már nincs is mit látni, mert valamikor régebben volt valami (tiszteletlen közeledés, rámenősség, vagy figyelmeztető jelek fel nem ismerése) aztán mostanra feltétlen reflex szerűvé vált az ugatás.


Annyit tudsz tenni, hogy teljes mértékben úgy viselkedsz, mint ha ott se lennének. (tehát pl rájuk se nézel)


Ez viszont csak úgy működik, ha a meglepően passzív ismerősöd felemeli a seggét , és megneveli a kutyáit.

Mert azért az ő felelőssége az ügyben megkérdőjelezhetetlen. Ha egy barát (rokon...) rendesen be vagy mutatva egy jól nevelt kutyának, és az gyakran jár oda, akkor a kutya nem fogja megharapni, pláne nem a gazdája jelenlétében.

Ha mégis, ott elég nagy hiányosságok vannak tisztelet téren...

2017. jún. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Megint én.vagy adj nekik kutya kekszet
2017. jún. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazából nem én vagyok az első, akiket ezek a kutyák megharapnak, szóval én sem értem, miért nem neveli meg őket. Igazából egy nagy lekerített kertrészen vannak, soha nem is mentem a közelükbe, ezért nem értem a problémájukat.

Köszi a válaszokat!

2017. jún. 18. 18:15
 5/7 anonim ***** válasza:
A gazdájának kellene megtanítani neki hogy a vendégeket nem harapjuk, nem ugassuk és még csak meg sem morogjuk. Te nem sok mindent tudsz tenni, valami csak történt hogy haragszik rád. Lehet hogy féltékenyek rád. Mert igen a kutyák is tudnak azok lenni, vagy féltik a gazdájukat. Nem tudom, próbálj meg barátkozni vele, adj neki kaját, de ne hagyd hogy alulra kerülj a ragsorban.
2017. jún. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

És miért nem különíti el a kutyákat a bolond gazdája , ha azok emberre támadnak? Szerintem sürgösen beszélj vele hogy ha jössz akkor zárja el kösse meg a kutyáit,mert ez így nem normális állapot.

Azon meg ne agyalj miért harapnak,egyszerűen kutyák és védik a területet a betolakodóktól.

2017. jún. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nehéz eset, megszámlálhatatlan tényező lehet az oka.

Nevelés hiánya, félelmi,területvédő agresszió, energiatúltengés, mert nincs foglalkozva velük, stb.

Én a gazda helyében nem hagynám,illeve ha tudja, hogy ilyenek, akkor szóljon. Nekem is van olyan kutyám, akinek sok találkozás után lesz bizalma, addig támad, de ha én vendégeket várok, akkor vagy elzárom, vagy csak kosárban engedem a találkozót, és figyelem folyamatosan a kutya reakcióit, hogy hamarabb reagáljak,mint ő.

Kérd meg az ismerősödet, hogy vagy zárják el, ha jössz, vagy foglalkozzon vele értelmesen, ne hagyja, hogy ez történjen. Mert ha egy rossz akaró fog a te helyedben lenni, és szól a hatósági állatorvosnak, akkor csúnya dolgok történhetnek..

2017. jún. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!