Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem ajánlanlani,...

Tudnátok nekem ajánlanlani, olyan kutyafajtát ami panellakásban, legalább napi 3 sétával meg van elégedve? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Panellakásba szeretnék venni egy aprócska kutyát. Nem szeretném ha nagyon sokat kéne foglalkozni a szőrével, persze kétnaponta fésülném, és 2 hetente fürdetném. Nem szeretem a nagyon hosszú szőrű kutyákat (pl Máltai selyemszőrű), de azt se szerezem ha nincs szőre. Írnátok nekem a feltételeknek megfelelő fajtákat? Nagyon megköszönnem!

2017. jún. 18. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Pl. csivava.
2017. jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A csivava valóban jó ötletnek tűnik. Esetleg yorki, rendszeresen hordva kutyakozmetikushoz?

Amúgy miért akarod 2 (!) hetente fürdetni? Nagyon nem egészséges.

2017. jún. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Szerintem ebben az esetben a tacskó az ideális. Panellakásban volt nekem is 16 évig tacskóm. Mondjuk a tacskónak nincsen hosszú szőre. A yorkshire terriernek és a westie-nek már hosszabb szőre van.
2017. jún. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a törpetacskó az kifejezetten "panelkutya".
2017. jún. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A csivavát és a yorkit imádom, de sajnos a család nem szereti őket. Tacskónk volt, és ő volt a szemünk fénye, lehet hogy megint ő lesz a jó választás. A Westie a kedvencem, engem nagyon megfogott azzal a kis pofikájával. A 2 hetente fürdést, azért írtam, mert azt olvastam, hogy néhány fajtánál kell, de persze utána olvasnék a választottnak, és annyiszor fürdetném amennyiszer kell.
2017. jún. 19. 10:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Westie-t rendszeresen kell vinni trimmeltetni kutyakozmetikushoz, a tacskót nem. Szerintem mindkettő jó választás lehet.
2017. jún. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A "rendszetesen" az mit jelent pontosan? Havonta?
2017. jún. 19. 10:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó minőségű samponnal simán lehet két hetente fürdetni. Nyilván nem Panzival meg ilyenekkel kell. Én is két hetente fürdetem a Havanesemet a kozmetikus ajánlására, és nincs baja a bőrének.


Egyébként Westie, Yorkie, Csivi, Cavalier King Charles spániel, uszkár. :)

2017. jún. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Felesleges 2 hetente össze sem koszolódik annyi idő alatt.


Én a bichonjaimat 1-1,5 havonta fürdetem. Ettől sűrűbben totál felesleges.


Rövid szőrű kutyáknak mint pl a csivava rettenetesen hullik a szőre. Minden napi porszívózásra lehet számítani.


Egyik válaszadó létezik szálkás szőrű és hosszú szőrű tacsi. Nekem jobban tetszik ez a kettő mint a sima szőrű.


Egy hosszabb szőrű fajtát ha fésülöd 2 naponta és 1,5-2 havonta kozmetikushoz hordod akkor kordában lehet tartani a szőrét.


Viszont ha nagyon ragaszkodsz a két heti fürdetéshez akkor meg kell tanulnod bontanod és jól kiszárítanod a szőrt,mert ha csomóra fürdetsz rá akkor az nagyon gáz lesz és mire kozmihoz jutsz addigra már csak nagyon rövidre tudják nyírni.


Kistestű rövid szőrű fajták (bár nagyon hullik a szőrük) csivava,francia bulldog,mopsz,tacskó,törpe pincser


hosszú szőrűek (akiknek kevésbé hullik a szőrük és rövid fazonban lehet tartani) bichon félék,uszkár,westie,yorki,máltai,shih tzu

2017. jún. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!