Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes német juhászkutyát...

Érdemes német juhászkutyát tartani ekkora udvarban? (350m2)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy németjuhászt de nem akarom hogy szenvedjen nálam. Tudom, hogy nagy mozgásigényű kutya. Minden nap elvinném sétálni meg játszanék is vele, hiszen amire akar arra az ember tud időt szakítani. De nem tudom hogy állandó lakhelynek elég lenne-e neki 300-350 m2.

2017. jún. 19. 12:52
 1/7 bollocks ***** válasza:
79%
Megfelelő foglalkozás mellett állandó lakhelynek 30-35 m2 is bőven elég.
2017. jún. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztosítani tudod neki a napi fizikai és lelki lefárasztást, akkor nem számít az udvar nagysága. Van aki 100m2es kertben tartja, sétával, kutyaiskolával, és boldog a kutya, tehát nem hiszem hogy a kerten múlik, inkább azon hogy mennyit foglalkozol vele.
2017. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Édes mindegy mekkora a kert, ha eleget foglakozol vele, mozgatod, akkor elég egy akkora hely, ahol megtud fordulni a saját tengelye körül és más nem is kell neki, csak víz.

De ehez az kell, hogy naponta 2-3 órát sétálj vele, vidd erőre, nezőre, ahol el is tudod engedni, engedd más kutyákkal játszani, napi szinten fáraszd le agyilag, mivel munkakutya, kell neki az agyi munka is, pl keresős feladatok, trükkök tanulása stb, + egy ilyen kutyának kell a kutya iskola is, szocializáció, engedelmes tanfolyamok, őrző-védő, nyomkövető, kísérőkutya vizsga stb stb, amit szeretnél, csomó kutyás sport van

2017. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk sincs nagyobb helye, napi 2-3 óra fizikai+szellemi fárasztás, emellett én 2 kutyasuliba járok vele, most kezdjük a mantrailinget és lassan az obedience-t. Ha eleget foglalkozol vele elég neki a hely:)
2017. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, eléggé megnyugtattatok :)
2017. jún. 19. 13:20
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem németjuhászom van, felesleges neki a kert, főleg ilyenkor nyáron. Ha ott vagyok vele, akkor aktív, játszunk, tanulunk, egyébként meg alszik, és max reggel körbejárja ellenőrizni egyszer. Könnyen alkalmazkodik, persze csak akkor, ha le van fárasztva. Mondjuk én szerencsés vagyok, mert napi 1-1,5 órás sétával már elégedett.
2017. jún. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lakasban van. Napi 2 ora jatek-tanulas-szabadon futkarozas, 1 ora porazos-szaglaszos seta es 1 ora jatek fajtarsakkal. Hetvegen egyik nap egesznap kint vagyunk hegyekbe, erdon, mezon, masik nap kutyasuliba engedelmesezunk, flyball, orzo vedo, nyomkoveto, apport
2017. jún. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!