Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát vegyek?

Milyen fajta kutyát vegyek?

Figyelt kérdés

Olyan kutyát szeretnék ami apportos és szereti a vizet, nem jelentene neki gondot ha heti 1-2x kocogni jönne velem. Nem ugat fölöslegesen. És ha kutyával találkozunk azzal barátságos, viszont azt szeretném hogy az idegenekkel emberekkel inkább közömbös legyen. Ami hajndó lenne trükköt tanulni, de nem olyan energiaszinten pörög mint egy collie. És szeretném ha nem engedne be idegent a lakásba ha nem vagyok ott.

Golden retieverben és Rottweilerben gondolkozok, de a golden úgy érzem "nem védene meg" a roti meg attól tartok nem lenne barátságos alapból más kutyákkal.

Tudom hogy idomítás meg nevelés kérdése, de olyan kutyát szeretnék ahol ezek ösztönösöen történnek, nem pedig azért mert én másmilyennek nevelem.

Kérlek javasoljatok nekem olyan kutyafajtákat amikben a fenti tulajdonságok és viselkedések alapból (tudom van személyiségenkénti eltérés) megvannak.

Nem első kutya lesz az életem során. Ja és inkább közepes vagy közepes-nagy kutyát szeretnék.



2017. jún. 20. 11:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A golden valóban nem házőrző típus, szereti az idegeneket is.

A roti viszont keményebb dió, komoly nevelést, határozott gazdát igényel. A vizet sem feltétlenül szereti.

Hogy kutyákkal hogy jönnek ki, az tényleg nevelés, szocializáció függvénye, de az igaz, hogy a roti dominánsabb lehet.

Ha a házőrzést elengednéd, akkor jó a golden, labrador, vizslafélék.

Esetleg német juhász? Viszont vele is, és a rotival is erősen javasolt a kutyaiskola.

2017. jún. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Lakásban lenne tartva és szerintem a németjuhász már lehet túl nagy lenne. De lehet tévedek, volt rotink de az nem tűnt olyan nagynak mint egy németjuhász. De egyedül a mérete miatt vetettem el a nj-t. Viszont mivel egyedül élek jó lenne olyan kutya ami otthon megvéd.
2017. jún. 20. 11:32
 3/13 Csilla3333 válasza:
35%
Angol masztiff, egyértelmű. Tökéletes arra, amire szeretnéd.
2017. jún. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Nekem szuka németjuhászom van 30 kiló körüli, szerintem a rotinál kisebb, max a szőre nagyobb.
2017. jún. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Több kertesházban láttam roti - nj párost. A roti a kisebb. Feltéve, ha igazi német juhászról beszélünk.
2017. jún. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Uszkár (közép vagy óriás)
2017. jún. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%

Lehet keverék is.. Az ellenállóbb a betegségekkel szemben is, mint pl.: a fertőző kullancs csípésből eredő babéziával azt hiszem... Érdeklődj a menhelyeken is. Így jobbá teheted egy olyan kutya sorsát aki nem biztos hogy otthonra lelne.

Plusz több kutyafajta jó tulajdonsága keveredne benne :)

2017. jún. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18%
Inkább fogadj örökbe.
2017. jún. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Miért kell minden kérdésnél erőltetni a menhelyt ? Pont ezért megy el sok ember kedve. Kb mint a jehova tanai. Aki örökbe akar fogadni, az nem úgy kérdezi milyet vegyen. És miért baj az, ha valaki tenyésztőtől vesz ? Nem mindneki akar zsákbamacskát, főleg ha kisgyerek is van a családban. Hülyeség, hogy a keverék ellenállóbb. Valamelyik igen, valamelyik nem. És nemcsak a fajták jó tulajdonságai keveredhetnek benne. Nem kell a bűntudat keltés sem, hogy ezzel életet mentesz. Nehogy már az legyen leszólva, aki jó helyről kutyát vásarol. Inkább foglalkozzatok a sok műveletlennel, akik szerint a szukának egyszer elleni kell. Azokkal, akiknek ivartalanítani luxus. A szaporítókkal vagy akár azokkal a primitív kismamákkal, akik azonnal lepasszolják az összes állatot, ha gyereket várnak. Azokkal, akik jófogásról vesznek állatot. Miattuk van teli a menhely.
2017. jún. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

#9

Miért bűn az, ha valaki az örökbefogadást tanácsolja? Ha valakinek annyira nincsen ötlete, hogy milyen kutya lenne való hozzá, akkor azt miért másoknak kéne megmondani milyen kutyát vegyen a következő 10-15 évre? Mert ha ismerné önmagát és minimálisan a kutyafajtákat, urambocsá' körbenéz a neten vagy felüt egy katalógust a kutyafajtákról, akkor ki se írná a kérdést...


Menhelyen is vannak pici kölyökkutyák, semmivel sem rosszabbak, vérengzőbbek, mint bármely más kutya.


"Jó helyről" nem így kezd el kutyát venni az ember, hogy mondják meg neki vadidegenek milyen kutyája legyen, aztán jöhet a jófogás, és vesz szaporítótól... Hanem ott, hogy fogja magát és kinéz egy kutyakiállításra pl, szétnéz és akkor talán még azt is tudná, hogy mekkora egy roti vagy egy nj...


Amúgy ha minimálisan értenél te is a kutyákhoz, akkor tudnád, hogy az idegenekhez illetve a kutyákhoz való viszonyulás nevelés kérdése is... A "hajndó lenne trükköt tanulni" kritérium meg egyszerűen már a röhej...

2017. jún. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!