Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát válasszuk?

Melyik fajtát válasszuk?

Figyelt kérdés
Kertesházban lakunk. Van macskánk, kisebb fajta kutyánk és nagyon pici tesóim. Hátul a kertben elkerített részen tyúkok, kecskék. Elől virágoskert. Uszkárunk van, őt a tyúk nem érdekli, a kertet is békén hagyja. Semmilyen kárt nem csinált még. Szeretnénk egy nagyobb kutyát is. Apunak volt japán akitája tizenéves korában és bírt vele. Mi a rottweilerre gondoltunk vagy a skót juhászra. Vadász kutyát nem merünk a csirkék és kert miatt. Engem egyszer egy skót juhász védett meg kóbor kutyáktól. A régi fajta kan skót juhász. Nem tudom, hogy van - e még ilyen a tenyésztőknél. Attól félek designer skót juhászok vannak többségben. Jó lenne, ha a kutya meg tudná védeni kisebb tesóimat. Német boxer is tetszik.
2017. jún. 21. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyit sétál az uszkar?

Mivel az uszi benti, az új is az lenne?

2017. jún. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A designert (FCI által nem elfogadott mixek, legikább a küllem miatt jöttek létre de van kivétel) az olyan keverékre használják mint a Goldendoodle, Labradoodle. A Skót Juhászhoz semmi köze.


Fogalmam sincs, hogy mitől kéne megvédjen de ha embertől kéne akkor képzés nélkül nem fog, képzes után pedig nem használhatod a kutyát mert fegyvernek minősül és akár letöltendőt is kaphatsz érte. Persze önvédelmi helyzetben az ilyen legkevésbé érdekli az embert, csak jó tudni.


Sem a Német Boxer sem a Rottweiler nem tartható kinnt magyarorszégon és mivel nem írtad, hogy a lakásban tartanátok ezért gondolom kinnt lesz, főleg mert aggódtok a csikék miatt.

2017. jún. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Felőlünk bejöhetne az új kutya is. Bár felénk nagyon sok rotit kertben tartanak. Nyílván nem kivételeznénk vele. Nemcsak az uszkárt szeretnénk.

Nem designer keverékre gondoltam. Úgy értettem, hogy a küllem irányába ment el a tenyésztés.

Feltételezem nem a lakásban fog élni a kutya, hanem a kertbe is kinéz néha. Ezért írtam, hogy ne vadássza le a csirkéket lehetőleg. Bácsikámnak vadász kutyája van és nehezen szokott le az ölésről. Egyszer volt tacskónk és imádott ásni. Nagy gödröket ásott, ha a föld alatt pl vakondot érzett.

Nem az a cél, hogy bárkit is megöljön a kutya. Ne engedjen mindenféle kóbor vagy póráz nélküli kutyát odafutni a tesóimhoz. Ne engedjen idegent túl sokáig bámészkodni befele a kertbe. Ilyen védelemre gondoltam. Széttépni nem kell semmit és senkit.

2017. jún. 21. 15:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak a küllemi kutyák, meg a munkakutyák. Lehet egy küllemes jobb lenne, annak nincsenek akkora ösztönei, kevesebb a mozgás igényük is, és energialevezetés hiányában nem fogják a csirkéket megtépázni.
2017. jún. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ne engedjen mindenféle kóbor vagy póráz nélküli kutyát odafutni a tesóimhoz."

Gondolom a kistesóid nem járkálnak egyedül az utcán, ne a kutya dolga legyen ez, hanem a felnőtteké, akik velük vannak. A kutyát kutyákkal kell engedni játszani, szocializálni kell. Ha támadólag lép fel a többi kutyával, az nem jó.

A kertet, házat őrizni fogja, ha arra alkalmas fajta, megfelelő ösztönökkel. Roti például megfelelő erre a célra, de mindenképpen kutyaiskolával vállaljátok csak, mert nem egy egyszerű fajta! Kicsi korától szocializációval és határozott neveléssel.

A skót juhászt ilyen téren nem ismerem. Érdemes tenyésztőkkel beszélgetned a kinézett fajtákról.

Boxer csak bent tartható, télen a hideg, nyáron a nagy meleg miatt. Nem javaslom.

2017. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Német boxert nem ajánlom, ha nincs időd vele rendesen foglalkozni. Egy nagy energiabomba
2017. jún. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!