Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistermetű kutyákat...

Milyen kistermetű kutyákat ajánlotok lakásba?

Figyelt kérdés

Korábban egy foxterrier dobta fel a napjaimat, viszont már öreg volt és két éve elhunyt. Most úgy döntöttem, újra készen állok egy kutyus befogadására. Viszont már nincsen annyi időm, mint amikor a foxterrieremet kaptam, nem tudok egy nap 2-3 óra hosszú sétákat beigtatni (csak hétvégén).

Tehét elsősorban egy kevesebb mozgásigényű, rövid szőrű kutyust szeretnék. Hosszabb szőr azért nem jöhet szóba, mert a közelben nincsen kutyafordász, nekem meg nincsen autóm. A foxi szőrével is rengeteget szenvedtem, mire sikerült levágni.


A mopszon gondolkodom, tetszik is nagyon, aranyosnak tartom a nyomott arcát és az életstílusomhoz is találna, viszont rengeteg hátulütőt olvastam/hallottam a fajtáról, hogy sok a betegség, kieshet a szeme, rengeteg légzési probléma.

A jövőben majd lesz 1-2 hosszútávú utazásom repülővel is, ahová termlszetesen majd vinni akarom magammal a kutyusomat.

Érdekelne, ti milyen fajtákat ajánlotok?



2017. jún. 21. 16:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Most is azt mondom,hogy a menhelyen biztos rengeteg olyan kutyus van, aki megfelel az igényeidnek, és nagyon szeretne végre egy szerető gazdát. Látogass ki egy ilyen telepre, hátha megtalálod a számodra tökéletes kutyát.


Fajtiszta esetén a csivava megfelelhet, vagy a tacskó, bár annak azért kell a napi rendszeres mozgás.


A mopszot ha tenyésztőtől, törzskönyvvel, magas áron veszed, akkor nem valószínűek a betegségek.

2017. jún. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
A mopszot felejtsd el. A szőre hullik és a szeme valóban kieshet. Ráadasul fel sem engedi sok légitársaság a repülőre. Nem engedik fel még a boston terrier, bulldogot sem. Amelyik felengedi, az nem vállalja a kutyádért a felelősséget, hisz ők szóltak, hogy gyenge légzési és keringési rendszerű állatnak nem javasolt az út. Mindenképp maximum 8 kg alatti fajtát javasolok. Ezeket lehet az utastérben is szállítani. Nagyobbat csak, ha vakvezető kutya vagy orvosi papírod van róla, hogy ő a te nyugtató terápiás kutyád. Csomagok között utazni a kutyának kínzás. Törpe vagy toy uszkárt ajánlok, csivavát, kínai meztelen kutyát, törpe pincsert ilyesmit. Menhelyi kutyát nem ajánlok. A kölyök ki tudja mekkora lesz, a felnőttekről pedig több rossz tapasztalatom van. Nem biztos, hogy olyan hálás lesz, mint a sztereópiák szerint kéne lenni a menhelyi kutyának. Csak tapasztalt gazdának javaslom az örökbefogadást.
2017. jún. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.

Én is a repülővel való utazástól tartok igazán.

A csivavát már túl kicsinek tartom sajnos.

Amit még esetleg elmondanék, hogy egy szépen kiépített erdő közelében lakom, ahová többször is el tudnám vinni sétálni, hogy ne csak a városból érkező ingerek érjék.

A menhelyet mellőzném, egyrészt mert a kölyök kutyánál nem lehet tudni mekkorára nő, másrészt meg mert édesapáméknak menhelyes kutyusaik vannak és több probléma is volt velük, de ettől függetlenül őket is nagyon szeretem, én azonban fajtatisztát szeretnék.

2017. jún. 21. 16:56
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

Ha csak és kizárólag lakásban élne, azaz nincs kert, ahova kimehet, akkor semmilyet, mert 2-3 óra összesen minden kutyára elmegy sétára.

Ha kert is van, az más.

Mopszot én személy szerint nem mernék vállalni, nem egy életrevaló szerencsétlen állat. Ha mégis azt szeretnél, körültekintően válaszd meg a tenyésztőt.

Viszont valóban kisebb a mozgásigénye. Jó lehet még a francia bulldog, de nagyjából igazak rá, amik a mopszra (bár a szeme nem esik ki legalább). Ami még eszembe jut: agárfélék, pl. whippet. Ugyan nagyon gyorsan tud rohanni, de ebből nincs szüksége hosszú órákra. A nap többi részében pedig ideális kanapékutya.

2017. jún. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Természetesen kertesházban lakom, és az udvari futkározás mellé szánom még a sétát.

Hétvégeken szinte bármennyi időm van, hetköznapokon változó, de reggeli-esti sétára mindig lenne időm.

Mindenféleképpen tenyésztőtől szeretném vásárolni.

2017. jún. 21. 18:26
 6/14 anonim ***** válasza:
26%

Nekem van egy tündéri csivava keverékem, ő nem olyan pici, 5kg. Talán te is találhatsz hasonlót pl Jófogáson. Igazi társ és házőrző, idegenekkel tartozkodó, velem viszont nagyon simulékony.


A mopszot felejtsd el! Nagyon beteges, nem bírja a mozgást és a meleget, baromira hullik a szőre is. A személyiségük tényleg tetszetős, de nekik kb kínzás a létezés. Alternatívaként megemlíteném a puggle-t (beagle-mopsz keverék) de sajnos nem egyszerű dolog találni eladó kölyköt.

2017. jún. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Még gondolkodom rajta. Beagle-el volt már dolgom, egy közeli ismerősnek hála, nagyon nagyon aranyos kutyus, de egy energiabomba és sajnos szökős fajta.

Egyébként nem tudom mennyire pozitiv dolog, de en sem bírom a meleget (es a hideget meg annyira sem), erősebb (vagy igazából bármilyen) napsütésre csak nagyon ritkán megyek, nem bírja a bőröm, a házban ezert hűvös van nyáron.

Várom még a válaszokat. :) egyébként nincsenek kizárva a közép hosszú szoru kutyusok sem, csak ne kelljen kozmetikába járni vele, mert erre nincsen lehetőségem. Esetleg egy kis igazítást én is meg tudok csinalni egy ollóval.

2017. jún. 21. 20:19
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Hidd el, nem szeretnél mopszot. Én ismerek párat és már a saját gazdáik is bánják a választást. Na nem a természetük miatt, hanem mert 25 fokban úgy liheg a kutya, mintha megfulladni készülne. Sajnálják őket, de ugyebár sajnos nem tudnak mit tenni velük. Az egyik mopsz csak 2 éves és folyamatosan kattog lihegés közben... Borzalmas hallgatni.


Amúgy tacskó, törpe pincser, csivava, meztelen kutya? Esetleg jack russel? Ő mondjuk egy energiabomba. Egyébként ha veszel egy jó nyírógépet és egy ollót nem kell kozmiba hordani őket. Ilyen pl bichon frisé, törpe uszkár, yorkshire terrier stb.

2017. jún. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is menhelyet javaslok. Ma, amikor annyi kóbor és gazdátlan, halálra ítélt kutya van, én szerintem legalábbis felesleges kutyát vásárolni pénzért.

Amúgy pekingi palotapincsi, bichonok(havanese, bolognese) --> hosszú szőrűek, de nem kell nyírni a bundájukat.

Csivava, német törpe pincher, törpe tacskó --> rövid szőrűek, de a csivavából van hosszú is.

2017. jún. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, hadd döntse már mindenki el, hogy számára mi felesleges és mi nem. Egy felnőtt menhelyi kutya akkorsem való kezdőnek, ha a fejed tetejére állsz. Nem mind az a hálás, kedves kutya, mint sokan képzelik. Pl gyerek mellé azért jobb a tenyésztő, mert egy stabil idegrendszerű, örökletes betegségekre szűrt, nem meglepetés méretű kölyköt kap az ember. Sok menhelyinél azt sem tudni kik a szülei, nemhogy azt milyen betegségek várhatók. Nekünk volt menhelyi kutyánk és egy vagyont hagytunk az állatorvosnál, végül elaltatták. A menhelyen főleg szapis fajta jellegű kutyák vagy random keverékek vannak. Mindkettő zsákbamacska. Fajtatiszta kutyát a tenyésztő visszavásárolja, bár lehet kevés kivétel.

Szóval tartsd meg a sajnáltatós szöveget magadnak. Nem az a rossz ember, aki pénzért vásárol jó helyről kutyát, hanem aki szaporítja és aki megveszi ezeket a keverékeket tőle. Az is, aki kutyát a menhelyre beadja.

2017. jún. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!