Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszőr nagymértékű hullása...

Kutyaszőr nagymértékű hullása ellen lehet bármit tenni?

Figyelt kérdés

Van egy kétéves, menhelyi blökink. Rovidszoru, vizsla keverék. Ivartalanitottuk még tavaly januárban. Viszont nonstop hullik a szőre, elég nagy mértékben. Vettünk neki aljszőrnyírót, de szerintem napi 6x kene vele fesulgetni, hogy hatásos legyen. Napi 1x szoktam, de még így is elég sok hullik ki.. Szeretnék valami megoldást találni, mert kismama vagyok, és nem szeretném hogy a szőr miatt bármi baj legyen. Imádom szeretem a kiskutyámat, nem tenném se ki az udvarra, az meg hogy odaadjuk másnak szóba sem jöhet.

Ki milyen megoldást használ a nagyon hulló kutyusa szőrére?


2017. jún. 21. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kutyakozmetikus rendesen kiszedi a hulló szőrt. Illetve lehetne neki lazacolajat meg sörélesztőt adni esetleg.
2017. jún. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mit eszik? :) gyakran van összefüggés a kettő között
2017. jún. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Happy dog száraztápot általában, vagy a freshnapfban szoktam venni még valamilyen tápot, annak nem jut most eszembe a neve, meg nincs is otthon :( szokott a mi kajánkból is kapni, ha rizs/csirkemell kombót eszünk.
2017. jún. 21. 20:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Túlságosan kevered a kajákat, ha szárazzal táplálod, akkor ne adj neki mást. Az én kutyáim száraztápot kapnak, időnként kiegészítve a nekik való táplálékkiegészítőkkel vagy gyümölccsel. Ha össze-vissza eteted, az hozzájárulhat a szőrhulláshoz. Többek közt az is lehet, hogy ez a táp nem megfelelő neki, mi is sokat próbálkoztunk, mire megtaláltuk a megfelelőt.
2017. jún. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!