Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelenthetem a NAVnál...

Feljelenthetem a NAVnál ismerősömet azért, mert törzskönyv nélküli kutyákat árul rendszeresen? Persze számla nélkül.

Figyelt kérdés
Folyamatosan elleti két tk. nélküli kutyáját pénzcsinálás céljából. Konkrétan nem az idegesít, hogy számla nélkül adja el őket, vagy az, hogy pénzt csinál, hanem nagyon zavar, hogy ész nélkül paroztatja a kutyáit, rontva ezzel a fajtát... Főleg úgy, hogy van tenyésztő a családomban és tudom mekkora munka ezt becsületesen csinálni... Tuti, hogy csak akkor hagyná abba, ha rácseszne vele. Ezzel meg tudja valahogy fogni a NAV?
2017. jún. 21. 21:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, es szerencsétlen szuka kutyája már borzasztóan néz ki az évenkénti vagy félévenkénti elléstől.
2017. jún. 21. 21:53
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bárkit bármikor fel lehet jelenteni a NAV-nál. Hogy mikor jutnak el hozzá, az már más dolog.
2017. jún. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem sikeres is lehet-e a dolog. De lehet hogy halva született ötlet volt.
2017. jún. 21. 22:00
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Ezerszámra találhatsz eladókat - vevőket, akik tesznek arra, van-e a kutyának törzskönyve. Aki pedig valami oknál fogva fontos, hogy legyen törzskönyv, az úgysem ilyen mocskos patkánynál vesz majd kutyát. De kegyetlenül büntetném az ilyen szaporítókat ! ! !

De neked nem inkább állatkínzás miatt kéne szólnod azoknak,

akik tehetnének az anyakutyáért ? ? ?

2017. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Ebben az országban mindenki úgy kínoz kutyát, ahogy akar!
2017. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a törzskönyv hiánya miatt lenne gondja. Nem tilos törzskönyv nélküli almokat lehozni. Inkább az eltitkolt bevétel miatt tudnának kutakodni a NAV-tól.
2017. jún. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen arra gondoltam én is, hogy eltitkolt bevétel. És nem tudom mennyi pénz után foglalkozik vele a NAV, de évi 5-600 ezer megvan neki a kutyákból.
2017. jún. 22. 04:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen és mire alapozpd a feljelentést? Vagy irásos bizonyitélod bagy x tanud akik ifazolják?

Ha nincs a nav rászáll és semmit nem találnak (márpedig nem fognak), akkor ö beperelhet rágalmazásért.


De ne navozz, azok telibeszarják, inkább az állatvédöknek szolj.

2017. jún. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Facebookra teszi ki egyfolytában hogy eladó kutyái vannak, fenn is hagyja, de printscreeneltem is. Sőt azt is kiírja, ha már elkeltek. Az állatvédők mit tudnak csinálni?
2017. jún. 22. 09:56
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szinte semmit. Ha megfelelő a tartási körülmény, ha a kutya egészséges, nincs sehol törvényileg meghatározva, hányszor ellhet egy kutya. Egyedül a tenyésztőknél van a fajták tenyésztési szabályzataiban netán meghatározva , milyen módon használhatják a szukát .
2017. jún. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!