Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vesznek manapság olyan...

Miért vesznek manapság olyan sokan francia buldogot? Van valami különleges jellemzője ennek a kutyafajtának?

Figyelt kérdés

2017. jún. 22. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Nincs. Divatból.

Mint a yorkit, meg a sztaffokat...

2017. jún. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Na erre én is kíváncsi lennék! Szerintem a csúnyasága miatt. Három ismerősömnek is van, érdekes történeteket hallok, leírom, amit tudok a három ismerősöm kutyájáról.

1. Külföldön élnek, de gyakran hazajönnek, a kutyát is hozzák ilyenkor persze. A kutya már nem kölyök, szobatiszta, de evés után 1-2 órát hagyni kell pihenni, mert utána még fosik vagy hány általában. Persze az autót is összehányja gyakran. Eszméletlen sok gond van vele bélrendszerileg, főleg egy normális kutyához viszonyítva.

2. Neki csak annyi a gondja, hogy nem kap rendesen levegőt. Néhány száz méter után már meg kell állni vele, lefekszik, és úgy kapkodja a levegőt, pontosabban röfög, mint ha egy másik kutya mondjuk 20 kilométert rohant volna.

3. Ő kicsit ideggyenge volt, bár amiatt halt meg szegény, hogy amikor hazaért a gazdája munka után, annyira örült és ugrált, hogy megfulladt. Ezt a gazdája mesélte. Aztán vettek egy másikat, amelyik szintén nehezen kap levegőt.


Hogy valaki mi örömét leli abban, hogy ilyen kutyákat tart, akiknek a puszta léte is problémás, az rejtély számomra. Persze tudom, túltenyésztett fajta, és olyat kellene beszerezni, ami megbízható helyről van, jó vérvonal. Bár szerintem ilyen nincs.

2017. jún. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Természetre igazán remek, kistestű kutya. Sajnos a tenyésztése elment a "minélextrábbkinézet" felé. Ezzel pedig kín az élet szegény kutyának.
2017. jún. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
A bulldog igazi egyéniség, nem egy átlag kutya. Nekünk is volt, soha többet nem is lesz. Nagyon aranyos, jófej és imádtam, pont ezért borzasztó volt nézni, hogy arról szól az élete, hogy küzd a levegőért. Sajnos pár év éve nagy divat lett és sokan nem biztosítják nekik a megfelelő körülményeket. Kb csak prémium táppal lehet őket etetni mert érzékenyek, a miénk csak klímás helységekben(lakas,auto,melohely) vészelte át a nyarakat, nagyon betegesek, érzékenyek télen rendszeresen légúti gyulladása volt mert a hideg levegőn lihegett, volt hogy ellopott egy fél pizzaszeletet és 2 hétig tartott kikezelni a bélhurutját. Szóval regeteg az orvosi költsége is. Magyon fel tud idegesíteni, amikor hallom,hogy valaki úgy tart bulldogot, hogy kint a kertben és egy map párszor ránéz, pedig a bulldog embercentrikus, gazda mellett szeret lenni. Sokaknál pedig státuszszimbólum, pont mint a kopasz macska, hiszen egy rendes kenelből törzskönyvesen több 100ezer.
2017. jún. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Nemcsak divatból lehet valakinek yorkija, staffija, bulldogja. Nekem is tetszenek ezek, mert remek fajták. Ennyi erővel a legtöbb fajta divatkutya, mert pl golden, vizsla, cane corso is sok van.

Egyik barátomnak 2 francia bulldogja van és imádnivalók. Nem betegesek, mivel jó tenyésztőtől vannak. És skandináv országban élnek. Nem szoktak levegőért kapkodni. És miért jók ? Nagyon kedves állatok, a szőrüket könnyű gondozni, kis helyen elférnek lakásban, nem kell őket 3-4 órán keresztül fárasztani munka és suli mellett, a kisgyerek nem töri össze őket, nem esznek sokat, stb. Szerintem élőben egyáltalán nem rondák inkább cukik. Feltéve, ha normális helyről veszi az ember. Ami pedig a betegességet illeti, barátoméknak egyik bulldog sem beteges. Csak oltásért járnak orvoshoz. Allergia sincs. Kirándulni is lehet velük, sőt egyik megtanult úszni is. Más fajtának is lehet betegsége bőven. Pl a boxer daganatos, a mai német juhász segge a földet súrolja, cocker düh, gyenge idegzetű és csípő beteg goldenek, cane corso sem az a hű de egészséges fajta. Rottinak is vannak betegségei. Könnyebb lenne felsorolni a hosszú életű, makkegészséges fajtákat.

2017. jún. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem azért, mert kevés a mozgásigényük. Kevés sétával is jól érzik magukat, ami megfelel a legtöbb embernek. Inkább legyen kiegyensúlyozott buldogja valakinek, mint egy kevés mozgástól frusztrált másfajta kutyája. (Nekem nem tetszenek)
2017. jún. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

"Nem betegesek, mivel jó tenyésztőtől vannak."

Ebből a fajtából nincs egészséges. A jó helyről kell venni pedig egy tök jó szlogen, de amikor a kiállítás közben arra kell várni a CH Francia Bulldogra, hogy éppen ne fulladjon meg mert másfél métert sétállt az szerintem nevetséges. És nem egy szapis fajtajellegű keverékvől van szó, hanem egy kiváló vérvonalú kutyáról.

2017. jún. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon sok celebnek van mert, drága és státuszszimbólumként ezt a fajtát veszik. (szenercsétlenek nem tudnak természetes úton szaporodni így minden ellésnél állatorvosi beavatkozás szükséges, többek között ezért is olyan drágák). És a sok majmoló ember olyan kutyát szeretne, mint A Berki Krisztiáné, mert az annyira menő, hogy egyforma kutyánk van vele... Sajnos erre a szaporítok rá is játszanak, mert kevés ember tudja megfizetni a tenyésztős kutyát és inkább valamivel olcsóbban (mert ennek a fajtának a szapis verziója is 100 körül van) megveszi az amúgyis beteges fajta mégbetegebb példányait. Én soha nem vennék ilyen kutyát, mert sajnálom őket, hogy az ember ennyire életképtelenné tette.... szerintem az okát még a tenyésztők sem tudják max. valahol nyugaton...
2017. jún. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2017. jún. 22. 18:03
 10/12 anonim válasza:
52%
A Berki kutyája nem francia bulldog...
2017. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!