Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segitseg. Mit csinaljak?

Segitseg. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
A testverem nagyon elhízlalta a kutyánkat, amig nem voltunk otthol. A kutya fajtája Mops. Van 2 mopsunk, az en kutyam velunk volt. Nagyon kovet biztos megvan 18 kg. Az en kutyusom csak 8 kg. A testverem nem torodik vele, nem viszi ki setalni, es most a nagy melegbe alig kap levegot, sokkal rosszabbul birja mint az en kutyusom, szenved mar lelocsoltam a házukat, a fuvet meg mindent amibe belefekudhetnek, de akkor is. Mar kicsit jobb neki. Nagyon sajnalom ot. Nem tudom mit csinalhatok vele vigyem orvoshoz? Vagy nem tudom hogy lehet gyorsan lefogyasztani? Legyszives gyorsan irjatok valaszokaaaat😭😭😭😭😭
2017. jún. 22. 14:49
 1/8 A kérdező kommentje:
A tesom kutyaja:6 eves mops.
2017. jún. 22. 14:49
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

szia

gyorsan sajnos nem fogod tudni lefogyasztani.

Sétálni kell vele sokat, vagy ha van udvarotok ott hagyni futkározni stb.

és nem minden percben etetni.

Az én kutyám reggel kap egy normál adagot meg este is egy keveset.

Még annyi, hogy a táp hízlal, ha mondjuk főtt húst adnál neki, az nem

2017. jún. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt mops-om,de nem is lényeges ennél az esetnél. Ha egy kutya túlsúlyos azt csak törődéssel lehet megoldani. Ha a kutya nem eszik mértékkel(annyit eszik amennyit kiraknak,még akkor is ha rosszúl lesz tőle),akkor meg kell szabni az adagot,s azt is hogy mit adsz neki enni,inkább több vizet kapjon,mert melegben úgysincs étvágya. A mozgás elengethetetlen,de ne a nagy melegben sétáltasd. "Gyorsan lefogyasztani" na ez az amit nem lehet/szabad tenni,szépen lassan,hisz megviseli a kutya szervezetét a fogyás. Diéta vagy egyéb téren inkább állatorvos tanácsa a tuti,vagy ha vannak itt,akik informáltabbak e téren.
2017. jún. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Nagyon sokat segitettek a valaszok.
2017. jún. 22. 15:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hízni sem azonnal hízott ekkorára, így lefogyasztani sem szabad "gyorsan". Mozgasd sokat, etesd kevesebbet. Kicsit vissza is vehetsz az adagjából.
2017. jún. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mopsz vagy Pug, de "Mops" mint fajta nincs.


"mar lelocsoltam a házukat, a fuvet meg mindent amibe belefekudhetnek"

Szóval ilyen nagy melegben kinnt tartod őket? Azon kívül, hogy túlsúlyos, még a melegtől is nagyon szenved és gondja akadhat a légzéssel. Ezen érdemes lenne válltozatni.


Gyorsan nem lehet és nem is szabad lefogyasztani. Gondolj csak bele ha te a testsúlyod felére fogynál 1 hónap alatt.

Ez a fajta amúgy sem az a túrázgatós aktív kutya, így a mozgás növelése nem feltétlen tenne jót neki.


Amit tehetsz az az, hogy csökkented a táp mennyiségét, de nem drasztikusan hanem mondjuk 10-15%al. Ha ezt elfogyasztotta akkor utána elveszed a tápot és következő étkezésnél kap legközelebb. Két étkezés között szigorúan semmi kaját nem kaphat és ha esetleg nem ette meg a kajáját az étkezés ideje alatt akkor azt is szépen vissza a zacskóba és majd a következő étkezés során újra kap.


Nem egy gyors folyamat de a szervezetre ez a leg kíméletesebb és egy ilyen életképtelen fajtánál fontos.

2017. jún. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy átváltasz diétás tápra, vagy csökkented a mostaninak az adagját. Naponta többször vidd el egy rövid sétára, mert nem szabad hirtelen nagyon kifáradni, főleg, hogy mopsz is ugye. Naponról napra növeld vagy a séták mennyiségét, vagy a séták hosszát. A 18 kg nagyon kórosan kövér, futtatni semmiképp se futtasd! Napközben inkább ne sétálj vele, inkább kora reggel, és este fele, mert nap közben nagyon meleg van most. Rendszeresen mérd le a testsúlyát, hogy lásd a fogyás mértékét. Ezzel szerintem menni fog, de lehet nem ártana, ha egy doki ránézne. Minimum 10 kg-ot le kell dobnia, különben nagyon hamar megfog halni. Ha nagyon melege van, akkor vehetsz neki hűsítőmatracot, vagy ha erre nincs keret, akkor én azt szoktam csinálni, hogy lefagyasztok egy palack vizet, és odaadom neki. Hozzábújik, nyalogatja, és utána jobban érzi magát.
2017. jún. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom kinél mi vált be, de nekünk az állatorvos ajánlotta a következőt, ami bevált:

csirkehúst csináltunk neki (natúran, nyilván), egy héten egyszer (tehát egy napon) ki lehetett adni az étkezést. Plusz esti séták, ne napközben mert forró a mancsának a beton, kő, aszfalt stb. Bevált és lefogyott. :) Semmi baja nem volt azután.

2017. jún. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!