Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskorú törpetacskót lakásban...

Kiskorú törpetacskót lakásban hogyan tudom szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés

Nemsokára vásárolunk egy törpetacskót lakásba.

Reggel mindenképp munka előtt levinném sétálni és munka után is, valamint este is.

Munkaidő alatt viszont kénytelen vagyok otthon hagyni. Hogyan tudom arra szoktatni, hogy a reggeli séta után napközben bírja ki délutánig és ne pisiljen-kakiljon be? :)

Gondolom közre játszik az étkezése is.

Várom segítő válaszotokat!



2017. jún. 23. 11:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Eleinte nem fogja kibírni, ha kölyökkutyáról van szó. Hónapokba telik, mire szobatiszta lesz, ezzel jó ha még a vásárlás előtt tisztában vagy.

Leggyorsabban úgy lesz szobatiszta egy kutya, ha eleinte kb. 2 óránként ki van hordva, egyre növelve a két pisiszünet között eltelt időt. Ha munkád miatt ez nem lesz megvalósítható, akkor kezdetben sokat fogsz takarítani. Olyan helyen hagyd a lakásban, aminek könnyen takarítható padlója van.

Ha rendszerhez szoktatod, kb. ugyanakkor vannak a napi séták, evések stb., az jó szobatisztaság szempontjából is. Amint elég érett lesz rá a szervezete, szobatiszta lesz, de ez majd csak valamikor féléves kora körül vagy azután várható. Érdemes levinni minimum napi négyszer: reggel, munka után, kora és késő este is.

Kicsi korában erre még nem lehet tanítani, mert nem érett rá. Kb. mint egy pelenkás embercsecsemő.

2017. jún. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!