Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyton harapdál a kiskutyám,...

Folyton harapdál a kiskutyám, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Mostanában ha kimegyek hozzá, nem tudom úgy megsimogatni, hogy ne kezdené el harapdálni a kezem, illetve menni se nagyon tudok tőle, mert állandóan harapja a lábam, akár van rajtam papucs, akár nem. Eléggé fáj ahogy megharap, hiába csak játszik. Ha picit rácsapok az orrára (nem úgy, hogy fájjon neki, éppen csak úgy, hogy picit zavarja ahogy piszkálom az orrát) még azt is játéknak veszi. Mit tegyek? (a kutyus egyébként 6 hetes)

2017. jún. 23. 15:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
5%
Öltözz bádogembernek mielőtt látogatást teszel nála kint, ja és vigyél neki egy gumi csontot, vagy valami gumi játékot, esetleg rossz, használaton kívüli papucsot ...
2017. jún. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
79%
Gratulálok észlény. Egy 6 hetes kutyának még az anyja mellett lenne a helye. Tőle és a testvéreitől tanulná meg többek közt a gátolt harapást. Támogasd csak a szaporítókat nyugodtan. Végülis nem baj a sok szenvedő kutya a menhelyen és az sem, hogy sok szaporító kínozza a szukát. Pl disznóólban ellik évente. A 6 hetes kölyköt is állatkínzás elhozna. Minimum 8 hetes korig a törvény szerint is az anyja mellett lenne a helye. Nyomorult állat kínzó, tudatlan prolik. Egy baba kutyát ütögetni szinten no comment. Téged sem pofozott anyád csecsemő korodban gondolom.
2017. jún. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Azért mert 6 és 8 hetes kor között szokta az anyja szocializálni és leszoktatni ezekről a kölykök kutyát. Mivel ez elmaradt így majd neked lesz a feladatod. Arról nem beszélve, hogy egy ennyi idős kutyát nem hagyunk magára a kertben egyedül, főleg nem úgy hogy még korán is lett elválasztva. Ha a felhasználónevedhez hű maradtál és huskyról van szó akkor következő 10-12 éved teljes rémálom lesz, mert hogy fogalmad nincs a kutyanevelésről az is biztos.
2017. jún. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%

Először is: 6 hetes kutyának az anyja mellett van a helye még, és ha nincs az anyjával valami oknál fogva, akkor nem az udvaron tartunk egy 6 hetes kiskutyát, hanem a gazdi mellett.

Játéknak veszi, mert játszik. Nem kell csapkodni se kicsit, se nagyon. Játssz vele ronggyal, kötéllel, zsinóros labdával, azzal huzakodhattok. Ha téged harap, a grabancánál fogva tedd arrébb, és ajánlj fel a fenti játékok közül egyet, hogy azt harapja.

Ha meglesznek az oltásai, irány a kutyaovi, ahol megtanulsz bánni egy kölyökkutyával. Sok hasznos dolgot fogtok tanulni.

2017. jún. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Na már most míg "észlényeztek". Akitől megvettük, azt mondta ha az anya leválasztja magától, akkor már lehet vinni. az összes kölyök 5 hetesen került gazdához. Nem engem kell hibáztatni.
2017. jún. 23. 16:56
 6/33 A kérdező kommentje:
Nem hagyom sose magára, maximum ha alszik. Nem az én hibám, hogy a tenyésztő már 5 hetesen mind a 6 kölyköt szétosztogatta. Nekem se volt nagy öröm, hogy nem maradt az anyja mellett. Amennyi időt csak tudok vele töltök, de mondom egyetlen baj van vele az pedig az, hogy nagyon erősen harap és tényleg ha megfogom a grabancánál és kicsit arrébb teszem abban a pillanatban visszajön és még erősebben harap. A játékot odaviszem neki, eljátszik vele utána ismét jön harapni. A kutyaovit meg az édesanyám nem engedi, mert ahova tudnánk vinni az nagyon messze lenne.
2017. jún. 23. 17:07
 7/33 anonim ***** válasza:
89%
Pedig akkoris tudatlan vagy. A gazda pedig egy állatkínzó féreg. Törvény mondja ki, hogy mininum 8 hetes korig az anyja mellett a helye a kölyöknek. Nemcsak a szoptatás miatt. 5 hetes kölyköt elhozni, hát az eszem megáll. Komolyan tanfolyamra kötelezném a lakosságot, ami kötelező lenne kutya tartás előtt, mert rajtad is látszik mennyi eszük van sokaknak a kutyához. Arról nem is beszélve, hogy versz és udvaron tartasz egy baba állatot. És igen, te is hibás vagy, mert hiszékeny és tudatlan vagy kutya témában. Börtön lenne való annak, akitől a kutyát vetted.
2017. jún. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
89%
És ne nevezz ilyen embert tenyésztőnek, mert nem az ! Egy tenyésztő csak minimum 8 hetes, törzskönyves kölyköt ad el. Ez egy mocskos szaporító, a kutyád pedig maximum egy fajta jellegű keverék. És mielőtt benyögöd, a törzskönyv nem 50.000, hanem kb 5.000. Ezt is elhiszi sok hülye a szaporítóknak, hogy a törzskönyv hiánya miatt sokkal olcsóbb az ő kutyája, mint egy tenyésztőnél.
2017. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
89%
Édesanyádnak is lehetett volna több esze. De majd megtanulja, hogy olcsó húsnak híg a leve a keveréked állatorvosi számláiból. Már most gondok vannak vele. És ezt magatoknak köszönhetitek.
2017. jún. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Egyébként esküszöm a sok buta ember azt hiszi, hogy nem tudom, hogy kell bánni egy kiskutyával. Mintha nem is lennék vele tisztában, hogy 8 hetes koráig szinte tilos elhozni bármilyen kiskutyát. Amikor csak tudok kint vagyok vele, játszok vele, lefoglalom. Nem egy elzárt helyen van, az utcára is ki lát. Este is ha bejövünk a házba, őt nem zárjuk be sehova, hanem a házzal szemben van a kutyaháza és ott szokott aludni. Nem vagyok 6 éves, hogy nyúzzak, kínozzak bármilyen kis élőlényt. Vele is ha esetleg elkapja a ruhám és beakad a foga nem kicibálom és büntetem érte meg elzárom, hanem óvatosan kiszedem a szájából. Nem hanyagolom el, nem ütöm vágom, nem állatkínzást csinálok. De még eddig akárhol megnéztem azt írta minden, hogy az orrára esetleg a fejére egy "összetekert újságpapírral" picit rá kell csapni. Nem úgy hogy bántsam vele, hogy belehaljon, csak hogy picit "meglepődjön". (Vagy esetleg tényleg a grabancánál megfogni ér arrébb tenni.) Szerintem az állatkínzás már az lenne ha azt csinálnám, ahogy valahova le van írva: "Meg kell fogni és megráncigálni, és ha hisztizik közbe akkor sem kell abbahagyni". Tisztába vagyok vele, hogy nem volt jó/nem jó neki az, hogy már ilyen kicsin el kellett hozni. Viszont ha mi nem hozzuk el, akkor meg másnak adják oda. Most így is úgy is 5 hetesen került volna bárhova. Aki először akarta elvinni az azt mondta, ha nem zöld lesz a szeme akkor majd kiteszi az utcára. Szerintem hozzá képest én teljesen más vagyok.
2017. jún. 23. 17:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!