Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kiskutyáért...

Németjuhász kiskutyáért megyünk holnap, és anyuka apuka törzskönyves. A kiskutyáknak nincs, és van a mellkasában és a mancsánál fehér szőr és ismerősöm azt mondta az miatt már nem lehet fajtiszta. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2017. jún. 23. 17:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nincs törzskönyve, nem minősül fajtatisztának. Egyébként szerintem még most mondjátok vissza a kölyköt, és keressetek egy hozzáértő tenyészőt, törzskönyves kiskutyát, mert nagyon rosszul is járhattok a kölyökkel. Én szintén egy ilyen "apa-anya törzskönyves" helyről hoztam a kutyámat, az első két évben két fajtatiszta kutya árát hagytam a dokinál az örökölt problémái miatt, allergiás egy csomó dologra, és csak a kajája egy külön vagyon. Nem érdemes ilyen helyről kutyát hozni.
2017. jún. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha anya, apa tk-s, miért nem tud a szaporító kiváltani tk-t a kölyköknek? Itt valami gyanús.
2017. jún. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

nem kell félni, de ha kiállításra akarod vinni, akkor számít. apámék kutyája se könyves, de az apja-anyja tényleg az volt, élőben is láttuk a szülőket. amúgy nem értem a problémát, sokféle német juhász típus létezik. és a kölyök bunda nem mérvadó, az csak "babaszőr"

[link]

2017. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
3%
Utolsó, törzskönyv nélküli kutyát mégis hogy visz kiállításra?
2017. jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem kiállításra, csak itthonra szeretnén.. állatorvos látta őket. Csak a szín miatt bizonytalanítottak el minket. Szülőket is meg tudjuk nézni a helyszínen
2017. jún. 23. 17:26
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jún. 23. 17:27
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

És mi bizonyítja, hogy ők a szülők? Az, hogy állatorvos látta őket, nem jelent semmit, a betegségek általában később jönnek ki.

Mellesleg tényleg gyanús, hogy a szaporítónak két törzskönyves kutyája van, de csak úgy összerakta őket, a kölyköknek meg se papír se semmi. Valószínűleg tudja, hogy amit csinál, annak a kutyák nem látják az előnyét, de csak a pénz érdekli, és nincs igénye normális tenyésztő módjára csinálni a dolgokat, mert tudja, hogy ő úgy nem ússza meg olcsón, és úgy sokkal bonyolultabb a dolog.

2017. jún. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
Ha ráérsz, nézzél körül a csúcstenyésztők képeinek. Nem csak pár fehér szőr fordul elő még győztes kutyáknál is. Nem a szőrszín miatt nem fajtatiszta a kutyád, hanem azért, mert ma fajtatisztaként csak a törzskönyves kutyákat ismeri el a gyk törzsközönsége.
2017. jún. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem őket
2017. jún. 23. 18:19
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a törzskönyv a kérdés, hanem ami mögötte van, és szakértelemnek nevezik. A jóember valószínűleg azért nem törzskönyvezteti a kutyákat, mert a szülőknek nincsenek meg azok az egészségügyi szűréseik amik tenyésztésre alkalmasnak minősítenék őket, és valószínűleg csak két kutyáról beszélhetünk, akik semmiben sem nyújtanak kiemelkedő teljesítményt.
2017. jún. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!