Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás, akkor most mi...

Ivartalanítás, akkor most mi a jó?

Figyelt kérdés

Kb. 100 cikket olvastam el és több állatorvossal beszéltem, de nem érzem magam elég okosnak. Az, hogy ivartalanítunk az biztos...

De tüzeljen-e előtte a kutya. Rengeteg a pro és kontra. Én az első tüzelés előtt szeretném, de az ellenvélemény, hogy ki kell fejlődnie a kutyának.


A másik és nehezebb kérdés, hogy el kell-e távolítani a méhet. Egyik oldalon a gennyes méhgyulladás, másikon a méh tartó szerepe és az inkontinencia. Nálatok mi lett a jó megoldás? Sajnos inkontinenciára is és méhgyulladásra is magas a %-os esély. A kutyus közepesen nagy testű.


2017. jún. 23. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első tüzelést nem kell megvárni. A mi állatorvosunk csak a petefészket távolítja el, bár az igaz, hogy nagyon ritkán előfordulhat így is a gennyes méhgyulladás, de tényleg nagyin ritkán
2017. jún. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7 hónaposan - első tüzelés előtt - lett ivartalanítva a roti szukánk, most 6 éves, nincs inkontinencia, nincs elhízás, gyönyörűen kifejlődött eb. Viszont az emlőrák esélye szinte 0%-ra csökkent, hála az ivarérés előtti ivartalanításnak.
2017. jún. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, és mi méheltávolítással csináltattuk, de ilyen fiatal korban ha eltávolítják a petefészkeket, a méh magától elsorvad a műtét után.
2017. jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bollocks ***** válasza:

A MÁOK a tüzelés előtti ivartalanítást tartja jónak.

"Az ellenvélemény, hogy ki kell fejlődnie a kutyának" meg ott bukik, hogy nem ivaréréskor az ivarszervek fejlődnek ki, azokat meg úgyis eltávolítják, akkor meg nem mindegy, hogy kifejlődött vagy sem?

2017. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az első tüzelést megvárják, (tudom, sokan nem értenek ezzel egyet), és mindent, a méhet is kiveszik.

Én bízom az állatorvosunkban, ezért rá hallgattam, és így csináltuk.

2017. jún. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hovarju ***** válasza:
Az én kutyám az első tüzelése után lett ivartlanítva 1,5 évesen. Most 8 éves és köszöni jól van.
2017. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hovarju ***** válasza:
ja a méhét és a petefészkeit is kivették
2017. jún. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!