Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek elmondjam anyáékna...

Szerintetek elmondjam anyáéknak, hogy megint morgott ránk? Félek, hogy elviszik.

Figyelt kérdés

Magyar vizsla fiú kutyánk az elmúlt 1 évbe megharapott 2 embert is /húgomat és az osztálytársát/.

Ma átjött egy barátnőm és hátra mentünk a hintaágyra és jött oda a kutya morogva, kb minden héten találkozott a barátnőmmel, nem ismeretlen volt neki.

Hallottam, mikor apa mondta, hogy utolsó esélye a suli (járnak vele 5 hónapja minden héten) de félek ha elmondom neki akkor elviszik.

De most akkor soha nem jöhet át senki?

Meg én sem mehetek ki a hátsó kertbe? Ott a medence, ott a hinta, garázs, nyuszik, stb..

Mit csináljak?



2017. jún. 23. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Jobb helye lesz a kutyának egy olyan gazdánál, aki tudja nevelni, kezelni.


A kutyasuli is igazából a gazdát tanítja, nem a kutyát.

2017. jún. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Csak 2 kérdésem van :

(1) Normális tenyésztőtől vásárolt, azaz 8 hetesen hoztátok haza törzskönyvesen vagy pedig egy ismerőstől vettétek 20-40 ezerért ?

(2) Rendszeresen foglalkoztok vele, azaz tanítjátok, szaladgálhat kerten kívül is vagy csak kivágtátok a kertbe azon ostoba sztereópia miatt, hogy a kerti kutya elnézelődik a kertben ?

Baromira nem mindegy. Főleg a (2). Egy unatkozó, feszült kutya szokása a morgás. A francnak vesz olyan vadász kutyát, aki nem mozog vele rendesen. Agyilag is le kell fárasztani. Apud ezen gondolkozzon, ne pedig a kutya kidobásán. Ha mégis menhelyre kerül, akkor remélem nem lesz több kutyátok.

2017. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

El bizony, azonnal.

Igen...sajnálja az ember a kedves kutyáját, de egy egészséges vizsla nem harap meg senkit. Ez nem szeretem-nem szeretem dolog, mert ha egyszer akár téged, vagy ismerősödet úgy megharap, hogy komoly sérülés lenne belőle, az a szüleidnek igen komoly gondot okozna.

Nem iskola kell, hanem házhoz kijáró kiképző, aki felméri a kutyát és vagy tud javítani rajta, vagy tudomásul veszitek, hogy nem a megfelelő kutyátok van.

2017. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Minden nap viszi apa sétálni meg elengedi a határban ( ott szokta a kutyakiképző is tanítgatni a labradorjait) apunak is van sípja meg szokott ilyen logikai játékot játszatni a kutyával stb...

Amúgy törzskönyves és nem menhelyre kerülne, hanem apa tesójához. Ők egy tó mellett laknak, jó nagy kerttel és nincs gyerek. De nekik nincs fűtött garázsuk ahol lehet télen :(

2017. jún. 23. 20:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tud a kiképző arról, hogy miként viselkedik otthon a kutya a gyerekekkel?

Ezt nem lehet futtatással, logikai játékokkal kinevelni belőle.

2017. jún. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

El kellene mondanod, nehogy komolyabb baj történjen.

Nem tudom, eddig hogyan nevelték a szüleid a kutyát, de normális esetben nem szabadna egy vizslának harapnia. Nem tudom ennyiből megállapítani, mi a probléma, de feleslegesen nem szabad kockáztatni a barátnőd testi épségét, sem a sajátodat. Szülők, apud nélkül ne legyetek együtt a kutyával.

Amúgy a vizslát nem kertben kell tartani télen, sőt nem is garázsban, hanem veletek együtt a lakásban. Ez például biztosan probléma, bár nem ez okozza, hogy harap.

2017. jún. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyet értek Hatoskával: attól, hogy valaki meg tud oldani egy kétismeretlenes egyenletet még nem jelenti azt, hogy viselkedni is tud. Tehát, az, hogy a kutyád megtanul kérésre ülni vagy pacsit adni, nem jelenti azt, hogy nincsenek viselkedési problémái. Házhoz kellene hívni olyan kiképzőt, aki a rehabilitációhoz ért és vele alaposan átbeszélni és helyben megnézni, megoldani a problémát.



Amit leírtál, kísértetiesen hasonlít egy kutyára, akit ismertem és a családjára. Úgyhogy megkérdezem: neked és a család többi tagjának (ha van), milyen a kapcsolatod a kutyával? Mit szoktatok együtt csinálni?

Azzal, a kutyával, akit én ismertem, a következő volt a helyzet:

- Szintén olyan fajta volt, aki a gazdimániája miatt nem alkalmas a kinti tartásra, de egész nap kennelben volt. A vizsla is simán kimeríti a "tépőzáras kutya" kifejezést.

- Egyetlen ember foglakozott a családban a kutyával (napi max. 2 órát) egyébként elvoltak egymás mellett. Ennek köszönhetően a kutya (teljesen jogosan) vadidegenként kezelte a többieket és a többiek sem tanultak meg kommunikálni, "bánni" a kutyával.

2017. jún. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!