Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet utólagosan...

Hogyan lehet utólagosan törzskönyveztetni egy fajtiszta kutyát?

Figyelt kérdés

Kaptam egy fajtiszta Yorkie kiskutyát pár hete. Láttam a szüleit (távoli árgól rokon családnál vannak, elég messze tőlünk, a kutyus is onnan van) , akik biztos, hogy fajtiszta,(szerintem) törzskönyves kutyák, több díjat is nyertek, az apuka pl. rendszeresen fedez!


A kérdésem a következő lenne:


Hogyan tudom törzskönyveztetni a kutyámat (jelenleg 4 hónapos!)? NEM akarom szaporítani, mivel gyönyörű kutyus, szeretném később versenyekre stb vinni és azért ott jó ha van ...

Mi a hivatalos eljárás ezügyben? Mit kell tennem? Vagy kinek kell kikérni?

Az anyagiak nem jelentenek gondot, nem számít mennyibe kerül, de mindenképp meg szeretném csináltatni!

Chipje, oltási könyve, mindene megvan. Már csak a törzskönyv kéne.


Értelmes, segítő válaszokat várok, aki végigjárta már ezt, vagy van rálátása a dolgokra!


Szeretnék ezzel tisztába lenni, hogy hogyan lehet ( és nem azt,hogy mit hogy nem lehet.....)!



2017. jún. 23. 23:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, sehogy. Csak a tenyésztő állíttathat ki törzskönyvet, a te kutyád pedig nem tenyésztőtől származik, mert akkor törzskönyvezett lenne.

Ha ilyen terveid voltak (kiállítások), miért nem fajtatiszta kutyát vettél tenyésztőtől? Pláne, ha az anyagiak nem számítanak? Nem értem...

2017. jún. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Csak a tenyésztő kérheti ki, ha a szülőknek megvannak a tenyésztéshez szükséges eredményei (tenyészszemle, egészségügyi szűrések).
2017. jún. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Nincs hivatalos eljárás ez ügyben. Ha a szülők törzskönyvesek, akkor valószínűleg a te kutyádnak valami sùlyos küllemhibája van, s azért kaptad ajándékba törzskönyv nélkül. Nem lehetett eladni. Van bejegyzett tenyészetük az ismerősötöknek?

Mert fajtiszta szép yorkie-kat nem osztogatnak csak úgy.

2017. jún. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Nem akarok senkit megbántani, hiába törzskönyvesek a szülei, a távoli rokonaitok nem tenyésztők hanem szaporítók. A tenyésztők törzskönyves kutyákat adnak csak ki a kezeik közül.

Előttem már megírták, utólag lehetetlen törzskönyveztetni a kutyát, és a kutyád persze hogy FAJtiszta, hiszen kutya és nem macska, de nem FAJTAtiszta, mert csak a törzskönyves kutyák minősülnek annak. Versenyre nem viheted, mert oda a törzskönyv az alapkövetelmény. Tényleg nem értem miért nem vettél egy rendes tenyésztőtől valóban törzskönyves fajtatiszta yorkiet ha az anyagiak valóban nem számítanak és mondjuk lett volna rá 100-150ezred. Főleg egy ilyen beteges, túlszaporított és ideggyenge fajta esetében nagyon nagy a rizikófaktor.

2017. jún. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként pedig ezer ilyen kérdés van már az oldalon. Szóval NEM lehet ezt kivitelezni.
2017. jún. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta, hogy ingyen volt, csak hogy kaptam. (édesapám vette, születésnapomra(még az is titok volt,hogy egyáltalán születtek kicsik!))

Mivel nem ért a kutyákhoz, így az elsődleges szempont az volt, hogy egészséges, szép küllemű legyen. (Kiskönyve, oltásai meg legyenek stb...)

Mivel én még messze voltam a vásárlástól (és nem zengtem mindenkinek körbe, hogy ha valaki meg akar lepni egy kutyával véletlenül, akkor a törzskönyv az első, mert majd elviszem kiállításra... :) ), így értelemszerűen nem ekörül forgott minden napom a családban ...

Azért kérdeztem itt, mert ha a "tenyésztő" azért nem kért ki hozzá törzskönyvet, mert ezen is spórolt, DE utólagosan megoldható HA a szülők rendelkeznek törzskönyvvel, AKKOR leutazom azt a 400km-t és rászánunk pár napot, (na meg X összeget amit lespóroltak rajta...vagy többet), hogy meglegyen.


Tehát a kérdés lényegében az, hogy HA a szülők rendelkeznek a megfelelő papírokkal, akkor ezekkel utólag, megoldható-e a dolog, vagy örökre el kell felejtenem, hogy bármikor kiállításra vihessem....


(Nyílván nem fogok ezmiatt megválni tőle... vagy egyszerűen visszaadni, mert nincs törzskönyve, hiszen már hozzánő az emberhez! De ha bármilyen lehetőség is van rá,hogy kapjon törzskönyvet, akár úgy is, hogy soha nem fedezhet (ez sosem volt szempont) akkor mindenképp megadnám neki az esélyt.)

2017. jún. 23. 23:28
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha a szülők törzskönyvesek akkor DNS vizsgálatokkal kell igazolni, és utána kaphat felülbélyegzett törzskönyvet. Legalábbis én így tudom, de lehet nem jól, javítsátok ki ha tévedek!
2017. jún. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbben fel kell venned a kapcsolatot azzal, akitől származik a kiskutya. Nem kell utazgatni, hiszen van már telefon, email, stb.
2017. jún. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Az utolsó hozzászóló szerint járok el.

Reggel felhívom őket.

Megy a zöld kéz.

2017. jún. 24. 00:48
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

Ha van kennel neve 6 hónapos koráig kikérheted a tk-t.

Ha nincs neki, nem.

2017. jún. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!