Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkaphtattam a veszettséget?

Elkaphtattam a veszettséget?

Figyelt kérdés
Sziasztok attól megfertőzhetett egy kutya. hogy egy kis sebem (szunyogcsipés elkapartam) megnyalta? Van egy kutya aki valszeg nincs beoltva és megnyalta a sebem.
2017. jún. 24. 00:02
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2017. jún. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Attól még, hogy nincs beoltva, igen csekély a valószínűsége, hogy veszett. Kié az a kutya, hogy valószínűleg nincs beoltva?
2017. jún. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha az állat veszett, akkor elkaphattad, mert a vírus a testnedveket keresztül ürül. Hol él ez a kutya? Szerencsére Magyarországon nem túl gyakori a veszettség, de érdemes 10-14 napig ellenőrizni, hogy még él és semmi baja. Ha nem akkor vidd el a kutyát állatorvoshoz, mondd el mi történt, a doki küld majd mintát a hulla ágyából és megállapítják, hogy veszett volt-e.
2017. jún. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Hulla ágyából :D megijeszted szegényt
2017. jún. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A veszetség egy mindig halállal végződő betegség ha a tünetek az emberen már megjelentek. A magyar előírások szerint ha házikedvencről van szó, akkor 15 nap karantén a kutyának, és ha nincs tünete akkor rendben vagy. Ha van tünete, akkor kapsz 6 oltást a hasfaladba. Ha nem megfigyelhető a kutya akkor kapsz hat oltást ha bármekkora esély is van arra higy elkaphatnád. Mivel a veszetség vírusa nyállal ürül, és olyan helyen nyalt meg ahol sérült a hámréteg igenis van esély arra, hogy ha a kutya veszett, te is megfertőződtél. Kezeletlenül ez tuti halál. Te tudod érdemes e kockáztatni, én holnap reggel a háziorvosomnál kezdenék.
2017. jún. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Hulla ágyából :D megijeszted szegényt"


Nem ijesztgetem, írtam, hogy ha nincs jól a kutya, értsd haldoklik vagy halott, akkor a doki fogja levágja a fejét és elküldi szövettani elemzésre, mert csak így tudják kideríteni, fertőzött-e. Persze ezt nem akartam így leírni a gyengébb idegzetűek miatt. De ha már leírtam, ha gazda nélküli veszettnek tűnő állatot találnak viszik is elaltatni, mert ahogy olvashattad halálos. Addig lehet gyógyítani amíg még nincsenek tünetek, mert az idegrendszert szedi szét és elég csúnya az utolsó 5-10 napod.

2017. jún. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8%
6-os köszi,hogy nem írtad le a mi (gyengébb idegzetűek) kedvünkért, hogy mit fognak csinálni a halott kutyával.
2017. jún. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem is értem a sok hülyét nem véletlenül kötelező évente az oltás. Csak egy veszettség térképet mutatnék nekik, hátha észbe kapnak
2017. jún. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én meg ezt a kis videót ajánlanám minden állatot tartó, és nemtartó embernek: [link]

Nagyon hasznos!

2017. jún. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha veszett lenne a kutya, akkor elvileg akár is elkaphatnád, de erre nem sok esély van.

Viszont a veszettség állatra, emberre minden esetben halálos, nem véletlenül kötelező ellene oltatni a kutyákat. Miért nincs beoltva?

2017. jún. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!