Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 7 hónapos németjuhásznak...

Egy 7 hónapos németjuhásznak BARF szerint mennyi kaját kell adni? Grammban.

Figyelt kérdés
Olvastam hogy kölyökkorban a testsúly 10%-át,felnőttkènt 2-3%-át. Na most ő 30 kg. A napi 3 kiló kajàt kicsit sokallom...
2017. jún. 24. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg soknak tűnik, de kölyök kutyánál 10%-al kell számolni.Még fejlődésben van.
2017. jún. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát de basszus 3 kg kaját nem fogok neki adni! Az nagyon sok!
2017. jún. 24. 13:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Kölyköknél kiindulásképpen az aktuális testsúly 10%-a a napi adag, amíg el nem éri felnőttkori testsúlyának 3%-át, ekkor fokozatosan le kell csökkenteni az adagot a 2-3%-ra.

Egyébként nem kövér a kutyád? Mérlegen mérted a 30 kilót?

2017. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kétszer eteted?

Eddig mennyit kapott naponta? Sovány, vagy kövér a kutya?

2017. jún. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Eddig tápot evett, napi 2-szer 200-200 grammot. Magas és sovány. Egy picit làtszódnak a bordái. Igazàból nem fajtatiszta, csak nj keverék.
2017. jún. 24. 14:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Kb két hónapja mértem állatorvosnál kutyamérlegen, akkor volt asszem 24 vagy 25. Most itthon mértem a 30 kg-t úgy hogy én rááltam a mérlegre és kézbe vettem a kutyát.
2017. jún. 24. 14:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Napi két részre elosztva max 1-1 kiló kaja.

Majd látod, kerekedik-e, vagy megeszik-e annyit.

Ekkora testű kutya bőven erős növésben van 1 éves koráig.

Most soknak tűnik ez az adag, de akinek nagytestű a kutyája, annak sajnos a növekedés időszakában számítani kell a több mennyiségre. Ahogy a kölyök tápok is drágábbak a felnőtt tápoknál. Általában 7 hónapos korig szokott emelkedni drasztikusan az adag tápnál is. Utána már kissé csökkenni szokott az ajánlott mennyiség.

2017. jún. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!