Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya hasán apro kis kiütese...

Almika kérdése:

A kutya hasán apro kis kiütesek jelentek meg szerintetek lehet a melegtől vagy mi okozza?

Figyelt kérdés
Pici piros egy egy mintha kicsit genyes lenne de nem zavarja nem faj neki nem viszket semmi.

2017. jún. 24. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Ótvar

Ez szintén egy bakteriális fertőzés, ami leggyakrabban a kiskutyáknál fordul elő. Általában gennyes hólyagok keletkeznek a bőr felületén, amik ki is fakadhatnak. A hólyagok általában a has szőrtelen részén terjednek el. Az ótvar kevés esetben komoly, felületi kezeléssel elmulasztható. Ritka esetben a fertőzés továbbterjedhet.

2017. jún. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszt. Most neztem a neten ezt az otvart neki nem ilyen csunya. Inkabb ilyen [link]
2017. jún. 24. 10:49
 3/8 A kérdező kommentje:
2017. jún. 24. 10:54
 4/8 piriiiii ***** válasza:
Nem lehet, hogy bolhás? Bolhaallergia.
2017. jún. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem nincs bolha:( es a hasnak csak ezen a kis szörtelen részén van. En arra gondoltam hogy esetleg a melegtől kipált vagy szokott kint a gazba játszani es talan az felsérti.
2017. jún. 24. 10:58
 6/8 piriiiii ***** válasza:

Szerintem ez több, mint valószínű, hogy allergia. Miből gondolod, hogy nem bolha? Az a leggyakoribb, ami ilyet vált ki. Egyetlen bolha is elég hozzá, amit nem feltétlenül veszel észre.

Amúgy meg vidd orvoshoz.

Nem hinném, hogy a melegtől lenne ez, de persze bármi előfordulhat.

2017. jún. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia.4 hónapos kutyámnak 2 hetes ugyanez volt.

Azt hittem allergia.de kiderult a meleg miatt.ezért bent van a lakásban 11 és 15 óra között,és kapott egy gyerek medencét az udvarba hogy akkor hűtse magát mikor jó neki.

Pár nap múlva el is múlt! :)

2017. jún. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az enyém is pont 4 honapos. Azert majd az allatorvost megkerdem de en is a melegre gyanakodtam. A bolhahoz visszaterve.eszre vennem ha akarmi is maszna benne foleg hogy rovid szoru. De köszönöm a valaszt mindenkinek
2017. jún. 24. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!