Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszett lehet? Mi a tünetek? SOS

Veszett lehet? Mi a tünetek? SOS

Figyelt kérdés

A szomszédunk kutyájára mi vigyázunk amíg nyaral, ma mikor mentem át olyan fura volt, tiszta vörös volt a szeme, dülöngélva járt, nyál folyt a szájából. Veszett lehet?

Az állatorvos szerint kicsi az esély ezért csak reggel jön ki??? O.o

Ha veszett elkaphattuk tőle? A gyerekek is találkoztak vele, simogatták!

Csak hétfőn tudom őket orvoshoz vinni.

Nagyon aggódom, kérlek nyugtassatok meg.

Ja a szomszédékat nem tudom elérni, higy megkérdezzem kapott-e oltást :/



2017. jún. 24. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon kicsi az esély a veszettségre. Hőgutára annál nagyobb. Nem a tűző napon volt víz nélkül?
2017. jún. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát nem hiszem, hogy olyan buta, hogy a tűző napon feküdt.

Önitatója van, tehát mindig van hideg, tiszta vize.

Ja meg amit nem írtam, hogy ilyen hülye hangot adott ki (máshoz nem tudom hasonlítani) mint a hiéna ugatása.

2017. jún. 24. 21:05
 3/12 anonim ***** válasza:
mivel a veszettség elleni oltás kötelező ahogy a chip, aligha.
2017. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
De...van olyan h..lye a kutya, hogy kifekszik a napra. De elég neki az is, ha túlmozogja magát. Akkor is hőgutát kaphat. Vagy nem tudja lehűteni megfelelően a testét. Akkor is hőgutát kaphat.
2017. jún. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Simogatással nem lehet veszettséget elkapni. Ahhoz harapni kell a kutyának.
2017. jún. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Harapni nem harapott szerencsére meg senkit. Akkor kicsit megnyugodtam.

Ha ilyen buta azzal sajnos nem tudok mit csinálni. Nem tudom napközben bezárni sehova, hogy ne feküdjön ki, de amúgy az utánfutó alól bújt elő és kicsit olya volt mintha zavarná a fáj. Lehet tényleg csak napszúrás vagy hőguta.

2017. jún. 24. 21:13
 7/12 Platypus ***** válasza:
100%
A veszettségre valóban kicsi az esély, de a kutya simán belepusztulhat, ha reggelig nem kap kezelést.
2017. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mit adjak neki? Semmi kutyagyógyszerem nincs. Az ügyeletes doki meg reggel jön.
2017. jún. 24. 21:40
 9/12 anonim ***** válasza:
96%
Ti vigyáztok? Hát rátok nem bíznám az ellenségem életét se... Egy nap alatt kinyírjátok szerencsétlent. Az orvosnak azt mondd hogy valszeg hőgutát kapott. Ilyenkor pedig nagyon fontos az időben elkezdett kezelés!!!!!
2017. jún. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Platypus ***** válasza:
100%
Még ha lenne is egy komplett állatpatikád a sufniban, akkor se tudnád, hogyan kéne kezelni. Ezer meg egy baja lehet a hőgután kívül is. Az egyetlen amit tehetsz, hogy addig telefonálsz, amíg nem találsz egy másik állatorvost, aki kijön este is.
2017. jún. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!