Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hallgat rám a...

Miért nem hallgat rám a kutya? (részletesen a leírásban)

Figyelt kérdés
Van egy német juhászkutyám, most 1 éves. Folyamatosan foglalkozom vele, tanítom. Ha a hátsó udvarnál mondom neki, hogy "marad" csak akkor jön át az első udvarra, amikor szólok és intek neki. Viszont az alap parancsokat, mint az "Ül", vagy "Fekszik" csak akkor csinálja meg, ha kajával motiválom. Mit lehetne tenni, hogy jobban hallgasson rám? Próbálom átvenni az alfa szerepét és előtte kajálni, úgy hogy neki nem adok, csak akkor simogatom meg, ha odahívom, nem amikor ő akarja. Valami tanácsot tudtok adni? Előre is köszönöm!

2017. jún. 25. 01:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2%
Mit akarsz attól a kutyától te ? nem szeretnék nálad kutya lenni azt tudom. Nem szakad meg a szíved, hogy tömöd a fejed neki meg nem adsz egy falatot sem ? Amikor az én kutyám ilyen fiatal volt, lelopott az asztalról egy sült csirkemellet, hát egészségére, mondtam is neki, hogy semmi baj, nem kell lopni. Következő vasárnap egy egész sült csirkét kapott.
2017. jún. 25. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Első válaszoló: a kérdező hozzáállása a normális, nem a kutya seggének a kinyalása.


Kérdező: az a baj, hogy nem attól fog rád hallgatni a kutya, hogy előtte eszel meg minden ilyen hülyeséget betartasz. Nálunk a kutya eszik először, ha odajön, megsimogatjuk, mégis nagyon szépen hallgat ránk. A te esetedben ismeri a vezényszavakat a kutya, de jól tudja, hogy semmi következménye nincs, ha nem hallgat rád. Ha csinálja, kap falatot, ha nem csinálja, annak semmi következménye nincs, tehát ha nem kínálsz neki falatot, minek engedelmeskedjen? Ezen a szinten már fokozatosan el kéne hagyni a falatot és bevezetni a korrekciót. Ha nem ül le, lenyomod a fenekét, ha nem fekszik le, lenyomod a marját. A kertben már csak szóbeli dicséret járjon, ingergazdagabb környezetben, pl futtató, még jutalmazhatsz, de törekedj ott is a fokozatos elhagyására. Használd bőségesen a szóbeli dicséretet és a simogatást, főleg az elején. A falkavezér szabályokat meg hagyd, marhaság az egész, csak a saját életedet szabályozod túl velük.

2017. jún. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ne motiváld kajával. Ennyi.

Hozzá fog szokni, hogy az van, amit mondasz.

2017. jún. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, én nekem lassan 13 hónapos a német juhászom, és komolyan mondom van mikor a sírógörcs kerülget.Rengeteget foglalkozok vele, minden nap sétálunk agyilag fárasztom, hétvégén kutyasuliba megyünk, játszhat kutyákkal, imádom, benti kinti kutya és ha kimegyünk a kapun kívülre se lát se hall.Én kezdem feladni a dolgot mert kimerültem.Szuka a kutyám, és azért választottam hogy könnyebb legyen, de nem hogy könnyebb hanem rosszabb. Én szerintem mindent megtettem amit tudtam, mióta velem van csak vele foglalkoztam, mindent és mindenkit lesz..va, de betelt a pohár.Nem látom semmi értelmét hogy görcsöljek rajta. Tegnap kutyás strandon voltam vele mondván szegénynek biztos melege van, nem látott nem hallot, leszart nagy ívben.Mindenki azt mondja hogy 2.3 éves korára ha így csinálom a nevelését ahogy most akkor nagyon jó kutya lesz belőle.Én már nem hiszek senkinek annyira elegem van belőle hogy hihetetlen. Egyáltalán nem gazda centrikus, néha bánom hogy nem másik fajtát választottam, de hát ez van most már.Túladni nem adok rajta, mert sajnos szeretem hozzám nőtt.
2017. jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

4: a német juhász az egyik legkönnyebben nevelhető fajta. Igaz, keményen kell fogni, de nagyon gazdacentrikus és mindene az engedelmeskedés. Ha kutyasuli meg minden mellett nem sikerült alapszinten se megnevelni, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz, pont, mint a kérdező. Rossz hírem van, ha ennyire nem boldogulsz egy német juhásszal, minden más fajtával is problémáid lesznek. Szerintem a kutyasuli is valami vicc lehet, ha ennyire nem használ, vagy te nem tartod be az utasításaikat.


Egy német juhász gazdi

2017. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én 13 éves vagyok szerintem menni fog neket is így. Először használj jutalom falatot. Ha azzal megy neki társasíts hozzá kézjelet. És ha már ugy érzed, hogy figyeli a kézjeleket akkor nem használsz jutalom falatot, csak a kézjelt és a vezényszót. Utana pedig megjutalmazod. Akár simogatással akár játékkal. Sok sikert hozzá. :)
2017. jún. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2: Tudod hova lennél te való, meg a hozzád hasonlók ? a távol keletre ahol úgy eszik a kutyát mint itthon a csirkét. Na ott nem kellene segget nyalnod látod. Te élvezed ha hatalmaskodhatsz egy jószág felett, naná hogy élvezed, ha már az embereken nem tudod kiélni magadat, igaz ? Szüljél gyereket aztán szórakozzál azzal!
2017. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: ezt mondod mindenkire, aki normálisan neveli a kutyáját? Ismerek pár hozzád hasonlót, a kutya gurul, könnyebb átugrani, mint megkerülni, emellett minimum 15-20 percbe telik, míg a vendéget be tudják engedni a kapun, ugyanis akkorra sikerül a kutyát fél sültpulykával meggyőzni, hogy nem kell megenni a vendéget. Megfogni nem lehet, mert a saját gazdájának is odakap. Ami a helyzetben a legszomorúbb, hogy az ilyen kutyák rendkívül stresszesek,hiszen az ő szemükben a gazdái gyengék és nem tudják megvédeni, ha baj van. Ráadásul sehova nem lehet elvinni, a család soha nem megy nyaralni vagy bárhova, mert a kutyát de magukkal vinni, se másra bízni nem lehet. Sajnálom a kutyádat. Lehet, hogy az enyém nem eszik egész csirkét minden vasárnap, de legalább kiegyensúlyozott és bárhová magammal vihetem, nem csak hajnali ötkor lehet sétálni vele, amikor éppen nincs senki az utcán.
2017. jún. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Amióta próbálom a falkavezér hülyeségeket csinálni, azóta jobban hallat rám, azt észre vettem. Eddig folyton ugrált, önfejű volt, ha kint kajáltam a teraszon felugrott az ölembe, hogy kaját kunyizzon, ha hívtam nem jött oda. Most már azért javul a helyzet, kajálásnál lefekszik mögém, kivárja a sorát, ha hívom odajön. Sajnos kutyasuli nincs a közelben, így netről tájékozódom. Az is volt a baj, hogy én nem voltam sokat itthon suli miatt, csak havonta jöttem haza egy hétvégére, a szüleim meg nem tanítgatták. Most már, hogy itthon vagyok egy ideje rengeteget foglalkozok vele napi szinten. Csupán ezt a jutalom falat nélküli parancs teljesítést akarom valahogy megértetni vele, mert még mindig önfejű. Nagyon okos kutya, a pacsizást kb 10 perc alatt felfogta, másnap megtudtam vele tanítani a másik lábával is, másik vezényszóra. Még amikor idekerült, megszereztem a 101 kutyatrükk című könyvet, szóval abból is próbálok tanulni, és használom a kézjeleket. Egyébként szuka.
2017. jún. 25. 19:24
 10/16 anonim ***** válasza:
A falkavezér gyakorlatok valójában azért működnek, mert a kutya, akinek eddig semmilyen korlát nem volt az életében, most szembesül azzal, hogy némi önuralmat kell mutatnia. Eddig akkor evett, amikor úgy látta jónak, most várnia kell meg ilyenek. De nagyon nem csodaszer, egy kevésbé domináns kutyát talán rendbetesz, de komoly esetben nem ez fog segíteni, hanem a következetesség, vagyis az, hogy ha nem engedelmeskedik, annak következményei vannak.
2017. jún. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!